Pasaulinės turimo dienos proga kviečia pažinti krašto bažnyčias

Šilutė
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Šilutės rajono savivaldybės inf.

Kiekvienais metais rugsėjo mėnesį yra švenčiama Pasaulinė turizmo diena. Šiais metais Šilutės turizmo informacijos centras, bendradarbiaudamas su Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčia, Šilutės krašto gyventojus ir svečius kviečia atrasti ir geriau pažinti liuteronų paveldą, kuris visada buvo ir tebėra neatskiriama Mažosios Lietuvos regiono savitumo dalis.

Rugsėjo 24 ir 25 dienomis duris lankytojams atvers net šešios Mažosios Lietuvos regiono senosios evangelikų liuteronų bažnyčios – Šilutės, Rusnės, Kintų Didžioji ir Mažoji bei Saugų Didžioji ir Mažoji bažnyčios. Bažnyčias apžiūrėti bus galima dalyvaujant keturiose nemokamose ekskursijose.

Bažnyčiose atvykusius svečius pasitiks patys kunigai, kurie ne tik suteiks retą galimybę apžiūrėti bažnyčias iš vidaus, bet ir praves ekskursijas – papasakos apie šių bažnyčių istoriją, unikalumą, vertybes, meno kūrinius ir kitas įdomybes.

Ekskursijos bažnyčiose š. m. rugsėjo 24 d. vyks:

  • 11 val. Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje(Lietuvininkų g. 21, Šilutė)
  • 15 val. Kintų Didžiojoje ir Mažojoje liuteronų bažnyčiose (Vydūno g. 1, Kintai)

Rugsėjo 25 d. vyks:

  • 10 val. Rusnės evangelikų liuteronų bažnyčioje (Neringos g. 10, Rusnė)
  • 12 val. Saugų Didžiojoje ir Mažojoje liuteronų bažnyčiose (Tilžės g. 23, Saugos)

Ekskursijų trukmė - ~ 1 val.

Registracija į ekskursijas: +370 633 34418

Pasaulinė turizmo diena visame pasaulyje švenčiama rugsėjo 27-ą. Nutarimas švęsti Pasaulinę turizmo dieną priimtas 1979 m. Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos(PTO). Kasmet Pasaulinę turizmo dienąkviečiamašvęstipasiūlant konkrečią temą. 2022 m. Pasaulinės turizmo dienos tema – „Permąstykime turizmą“.