PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Rugsėjo 17 d. 20:30

Pasaulinės svarbos atradimas Sibire: rastas 39 tūkst. metų amžiaus lokys

Pasaulis

NEFU Stop kadras

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


145970

Rusijos mokslininkai Sibire atrado puikiai išsilaikiusius 39000 metų amžiaus urvinį lokį ir jauniklį.

Iki šiol buvo atrasti tik urvinių lokių – priešistorinės gyvūnų rūšies ar porūšio, kuris Eurazijoje gyvento prieš maždaug 300000–15000 metų, kaulai.

Du atradimai, aptikti atskirų kasimų metu, Rusijos ekspertų buvo pristatyti kaip pasaulinės svarbos.

Tai reiškia, kad Rusijos mokslininkai, kurie taip pat siekia atgaivinti ir išnykusį gauruotąjį mamutą, optimistiškai viliasi atrasti šio ledynmečio plėšrūno DNR.

Mokslininkė Lena Grigorieva, apie suaugusį plėšrūną sakė: „Šiandien tai yra pirmasis ir vienintelis šios rūšies atstovas su visu karkasu ir minkštaisiais audiniais. Jis visiškai išsaugotas, savo vietose yra visi jo vidaus organai. Fotografijose matoma ir nepaliesta lokio nosis. Anksčiau būdavo atrandamos tik šių gyvūnų kaukolės ir kaulai.“

Kalbėdama su „The Siberian Times“ ji sakė: „Šis atradimas yra didžiulės svarbos visam pasauliui.“

Gyvūno palaikai atokioje saloje buvo atrasti šiaurinių elnių augintojų, o toliau jie bus tiriami mokslininkų iš Rusijos Jakutsko Šiaurės Rytų federacinio universiteto (NEFU), kuris šiuo metu pirmauja vykdant išnykusių gauruotųjų mamutų ir raganosių tyrimus.

Prie tyrimo prisijungti bus pakviesti ir mokslininkai iš užsienio.

Šiuo metu manoma, kad suaugusiojo lokio amžius siekia nuo 22000 iki 39500 metų. Bet tikslesniam amžiui nustatyti reikalindi detalūs tyrimai.

Mokslininkai Jakutske, šalčiausiame pasaulio mieste, atskleis daugiau detalių ir apie jauniklį, kuris atrastas atitirpstantis iš amžinojo įšalo žemyninėje Rusijoje, Jakutijoje.

Pastarieji keli metai išsiskyrė žymiais mamutų, gauruotųjų raganosių  ir kitų išnykusių rūšių gyvūnų atradimais tirpstant amžinajam Sibiro įšalui. Gali būti, kad greitu metu panašių atradimų bus vis daugiau. 

Gismeteo.lt

be-pavadinimo-13.png