Pasaulinė turizmo diena Vilniuje: atrasti dar nepažintą sostinę kviečiami visi

© Go Vilnius
Vilnius
„Go Vilnius“ nuotr.
Karolina Bandzaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Rugsėjo 23–27 dienomis Vilniuje bus minima Pasaulinė turizmo diena, gausi renginių programa kviečia vilniečius ir miesto svečius į naktinį žygį pėsčiomis, nemokamas ekskursijas ir pasimėgauti nemokamu kavos puodeliu.

„Vilniaus miesto 700 metų jubiliejų minime visus metus ir tai galimybė dar daugiau sužinoti apie Lietuvos sostinę. Pasaulinė turizmo dienos programa stengsimės suburti įvairaus amžiaus vilniečius ir miesto svečius, todėl kviesime visus leistis į žygius, sužinoti kažką naujo ir patirti tai, kuo gyvena visas miestas“, –  sako „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė.   

Šeštadienį renginiai prasidės orientaciniu žaidimu „Atrask Vilniaus herojus“. Pasaulinės turizmo dienos proga dalyviai turės puikią galimybę atrasti ir pažinti ne tik miesto erdves, bet ir talentingus vilniečius, kurie kūrė ir kuria Vilnių. Dalyviams, pirmiesiems įveikusiems užduotis, bus dalinami prizai. O vakare šventinę nuotaiką palaikys 12 kilometrų „700“ formos trasos žygis Vilniaus centre. Renginio organizatoriai kviečia dalyvius į žygį ateiti su žibintuvėliais, lemputėmis ar girliandomis. Naktinio žygio pradžia – rugsėjo 23 dieną, 20 valandą prie Baltojo tilto, renginys yra nemokamas, tačiau reikia užsiregistruoti. 

Sekmadienį renginio dalyviai galės lankytis Vilniaus muziejuose nemokamai, išgirsti pasakojimų apie Vilnių iš gidės, istorijų pasakotojos, Vidos Norkūnienės ir leistis į nemokamas ekskursijas „Nepapasakotos Vilnius NATO viršūnių susitikimo istorijos“. „Stengiamės, kad ekskursija atskleistų kuo daugiau renginio užkulisiuose vykusių įdomių faktų, detalių“, – pasakoja gidė Lina Dusevičienė.  

Per tikrąją Pasaulinę turizmo dieną, rugsėjo 27-ąją, vilniečius ir miesto svečius organizatoriai kviečia pasivaišinti nemokama kava, o daugiau staigmenų dalyvių lauks Turizmo informacijos centre, Pilies gatvėje. 

Pasaulinės turizmo dienos minėjimas Vilniuje yra ne tik puiki proga giliau pažinti Lietuvos sostinę, bet ir svarbus įvykis miestui, nes renginys skatina tiek vietinį, tiek atvykstamąjį turizmą. Šventės renginius organizuoja agentūra „Go Vilnius“ ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Užsienio ryšių ir turizmo skyrius „Trail Masters“.