PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2018 m. Spalio 30 d. 13:52

Pašaukimu nesuabejojo nė karto per gyvenimą

Klaipėda

„Pacientams linkiu sveikatos, kad būtų linksmi, kad rudeninės depresijos nepultų“, – sako Gargždų ligoninės bendrosios praktikos bei fizinės medicinos ir reabilitacijos slaugytoja D. Petrikienė, nė karto nesuabejojusi medikės pašaukimu. Autorės nuotr.

Reporteris Gargždų BangaŠaltinis: Etaplius.lt


58400

Gargždų ligoninės bendrosios praktikos bei fizinės medicinos ir reabilitacijos slaugytoja Danutė Petrikienė, pacientų vadinama vardu, fizioterapijos kabinete juos kas rytą pasitinka su šypsena. Vaikų ir suaugusiųjų bronchitas, laringitas, faringitas, sinusitas, kraujotakos sutrikimai, neuralginiai susirgimai, uždegimai, lūžiai, sumušimai ir kitokios traumos gydomi ne tik vaistais, bet ir įvairiomis procedūromis. Gargždų ligoninėje jos teikiamos tiek stacionare, tiek ambulatoriškai.

Garantija trims mėnesiams

Kasryt nuo 7 val. iki 15 val. fizioterapijos kabineto duris varsto ir vaikai, ir suaugusieji, kuriems fizioterapijos procedūras paskiria fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai. Slaugytoja Danutė, dvidešimt trečius metus dirbanti Gargždų ligoninės fizioterapijos kabinete, pastebi, kad rudenį padaugėja sergančiųjų kvėpavimo takų ligomis, žiemą ir pavasariop žmonės kenčia dėl lūžių, o neuralginiai susirgimai vargina visus metus – sezoniškumo nėra. „Jiems gydyti naudojami įvairūs aparatai ir atliekamos ultragarso, bioptrono, magnetomedo, magnetolazerio, elektroforezės, impulsinių srovių ir kt. procedūros. Po traumų padeda parafino ir purvo aplikacijos, kvėpavimo takų ligoms gydyti – inhaliacijos, bioptronas. Žodžiu, gydoma nuo galvos iki kojų“, – apibendrina patyrusi fizinės medicinos ir reabilitacijos slaugytoja. Ji džiaugiasi, kad dabar medicininiai aparatai nauji, dauguma kompaktiški, juos patogu neštis į visų ligoninės skyrių palatas, kur taip pat atliekamos fizioterapijos procedūros. Jos derinamos su kitų specialistų paslaugomis – kineziterapija, masažu. Kad visa tai naudinga, pacientai neabejoja. „Duodu garantiją trims mėnesiams“, – ligoniams, varstomiems nugaros, kojų ar rankų skausmų juokaudama sako Danutė, tiek vaiką, tiek suaugusįjį sugebanti nuraminti šypsena, o kartais ir anekdotu. Savo problemas moteris sako paliekanti namie, nes kas būtų, jei kenčiančiam pacientui dar savo bėdas pradėtų pasakoti.

Nuo vaikystės – medicina

„Kad būsiu gydytoja, visiems sakiau dar tada, kai net mokyklos nelankiau. Norėjau būti chirurgė. Kartą brolis, važiuodamas dviračiu, virto ir nusibrozdino veidą. Užsidėjo šašai, bet man jų lupinėti niekas neleido. Palaukiau, kol brolis užmigo, ir nulupinėjau“, – prisiminusi juokėsi Danutė.

Mokykloje ji nė karto nepakeitė nuomonės, kai klausė, kuo nori būti. „Šiaulių medicinos mokyklą baigiau su vienu ketvertu. Galėjau stoti į tuometį Medicinos institutą, kad tapčiau gydytoja, bet anksti sukūriau šeimą ir pradėjau dirbti... „Gintarėlio“ darželyje auklėtoja“, – paklausta apie pašaukimą Danutė prisiminė ir supainiotų diplomų istoriją. Po metų pagal medicinos seselės diplomą ji pradėjo darbą Gargždų poliklinikoje iš pradžių vidaus ligų, vėliau – fizioterapijos kabinete. „Fizioterapija visai netraukė, fizika nebuvo mėgstamas dalykas, bet paprašyta gydytojos Reginos Popliauskienės sutikau. Medicininiai aparatai tada buvo senesni ir dideli, rusiški“, – prisiminė Danutė, prieš 23 metus išmokusi juos naudoti kursuose Klaipėdoje, o vėliau Palangoje. Dabar su naujais supažindina jų technikai.

Nė sekundės nepasigailėjusi, kad pasirinko mediciną, Danutė sako išsigąstanti, kai pagalvoja, kas būtų, jei reikėtų dirbti kitą darbą.

„Myliu žmones, jie myli mane. Net jei neturiu laiko, išklausau močiutes, kurios nori išsipasakoti, visada užkloju ligonį, jei nukritusi antklodė, paduodu atsigerti. Man tai nesunku. Medikas turi mylėti, užjausti žmones, o dirbti su technika galima išmokti. Žinias atnaujiname kursuose“, – šypsojosi Danutė.