Pas Zitą – kaip pas mamą: su savo bėdomis, norais ir viltimis

Pas Zitą – kaip pas mamą: su savo bėdomis, norais ir viltimis
Utena
Utenos rajono savivaldybės nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Utenos rajono savivaldybė

Paskutinę spalio dieną Utenos rajono savivaldybės administracijos bendruomenė į užtarnautą poilsį palydėjo Turto valdymo skyriaus vyr. specialistę Zitą Paškonienę.

Zita Paškonienė Utenos rajono savivaldybės administracijoje dirbo nuo 1998 m. rugsėjo 16-osios. Taigi, savivaldybei Zita atidavė ketvirtį amžiaus – 25-erius metus. Ji yra baigusi Lietuvos žemės ūkio universitetą, įgijusi ekonomisto kvalifikaciją.

Visus 25-erius metus Z. Paškonienė darbavosi vieninteliame – Turto valdymo – skyriuje ir buvo viena profesionaliausių specialisčių, išmanančių savo darbą kaip penkis pirštus. Jau po kelių palydėtuvių į užtarnautą poilsį dienų skyriaus vedėja Danutė Šimonelienė pripažino, kad Zitos labai trūksta. „Trūksta jos išmanymo, žinių, patirties, – sakė vedėja. – Zitos kuruojamos sritys buvo socialinis būstas ir valstybės skiriama finansinė paskata jaunoms šeimoms. Su savo pareigomis Zita susitvarkydavo puikiai.“

Nenuostabu, kad Utenos rajono gyventojai, turintys teisę gauti socialinį būstą, ateidavo pas Zitą kaip pas mamą.

Ji žinodavo visų bėdas, norus, gyvenimo sąlygas ir suteikdavo kiekvienam visapusišką informaciją. Zita ne tik priimdavo klientus skyriuje, ji organizuodavo socialinio būsto skyrimo komisijos posėdžius, važiuodavo apžiūrėti socialinius būstus, lankydavo juose gyvenančius gyventojus, bendraudavo su jais betarpiškai ir dėmesingai.

Z. Paškonienė tokia – dėmesinga, atsakinga, rūpestinga – buvo ir su savo kolegomis savivaldybės administracijoje. Sunku buvo ją pamatyti nesišypsančią ar blogai nusiteikusią. Visada nuoširdžiai bendraujanti, visiems surandanti gerą žodį. O rudeniop administracijos trečiame aukšte pakvipdavo obuoliais: koridoriuje, prie savo kabineto durų Z. Paškonienė pastatydavo krepšį su obuoliais. Visi, eidami pro šalį, galėdavo pasivaišinti raudonskruosčiais, atvežtais iš Zitos sodybos Tauragnuose.

Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, dėkodamas Z. Paškonienei už ilgametį darbą, profesionalumą, atsakingumą, linkėjo kuo didžiausios sėkmės ir visų sumanymų įgyvendinimo. „Tikiuosi, nepamiršite savo kolegų ir mus aplankysite, o esant reikalui, neatsisakysite padėti“, – sakė meras.