PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Šiaulių miesto savivaldybės informacija2019 m. Rugsėjo 3 d. 17:15

Partizanų istorijos atmintis – ant miesto autobusų

Šiauliai

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


97430

Lietuvoje yra tik du miestai, kurie šiais metais taip originaliai prisideda prie pokario laisvės kovų atminimo sklaidos. 8 miesto autobusai buvo papuošti pasipriešinimo sovietinei okupacijai vadų portretais ir jų mintimis apie laisvę, kovą ir tėvynę. Vilniuje partizanų atminties projektas įgyvendintas viešaisiais finansais, o Šiauliuose jį mielai rėmė vietos verslas. Šiaulių meras, atsidėkodamas už pilietišką požiūrį, lankosi iniciatyvą rėmusiose bendrovėse.

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas susitiko su dviračių gamintojo UAB „Baltik vairas“ ir Šiaulių banko kolektyvais. Miesto vadovas pasakojo apie netoli Šiaulių – Minaičių kaime pasirašytos deklaracijos svarbą, pokario laisvės kovų reikšmę. Taip pat domėjosi, kokias partizanų vadų pavardes darbuotojai yra įsiminę geriausiai, ar žino, kokio partizano atminimą remia jų bendrovė. Už teisingą atsakymą darbuotojų laukė dovanėlė – kvietimas į mero padėkos vakarą. Prizai už istorines žinias atiteko UAB „Baltik vairas“ darbuotojui Tadui Minetui ir Šiaulių banko klientų aptarnavimo vadybininkei Sandrai Černauskei.

partizanai2.jpg

partizanai3.jpg

Praėjusiais metais atšventusi savo 70-metį, dviračių gamintoja UAB „Baltik vairas“ garsi ne tik savo tradicijomis, bet ir šiuolaikinėmis technologijomis. Už inovacijas UAB „Baltik vairas“ atiteko titulas „Pramonė 4.0 žvaigždė 2019“. Įmonėje įdiegtas skaitmeninis gamybos valdymas, tad darbuotojai sistemoje realiu laiku stebi visus vykstančius procesus. Inovatyvūs procesai, o kartu ir produktai, nelieka neįvertinti – kompanija gamino dviračius ir tokioms bendrovėms kaip „Google“, „Deutsche Post“, pelnė ne vieną apdovanojimą Vokietijoje ir Olandijoje.

Įmonė investuoja ne tik į technologijas, bet ir į darbuotojus, užtikrindama kuo geresnes darbo sąlygas, kurdama atvirą organizacijos kultūrą. Daugiau nei 500 darbuotojų turinti įmonė yra trečia pagal mokamų atlyginimų dydį tarp didžiųjų įmonių Šiaulių regione. Neseniai įmonėje atliktas darbuotojų įsitraukimo tyrimas atskleidė, kad net 72 proc. darbuotojų didžiuojasi, jog dirba „Baltik vaire“, o 63 proc. rekomenduotų „Baltik vairą“ kaip darbo vietą savo draugams ir giminaičiams.

UAB „Baltik vairas“ neseniai tapo grupės „KJK Sports“ dalimi. Tai viena didžiausių holdingo kompanijų, vienijančių lauko sporto įrangos gamintojus. Todėl dabar „KJK Sports“ kartu su šiai holdingo kompanijai priklausančia, Bulgarijoje veikiančia dviračių gamykla „Leader 96“ yra didžiausia dviračių gamintoja Europoje. Jos gamybos pajėgumai siekia apie 1 000 000 dviračių per metus.

UAB „Baltik vairas“ remia Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos signataro Juozo Šibailos-Merainio atminimo įprasminimą.

Juozas Šibaila-Merainis, baigęs Alytaus mokytojų seminariją, mokytojavo Alytaus ir Ukmergės apskrityse. Buvo Šaulių sąjungos narys, apdovanotas Vytauto Didžiojo 2-ojo laipsnio ordinu. Žuvo išduotas 1953 m. vasario 11 d. Ramygalos valsčiaus Aukštadvario kaime.

partizanai4.jpg

Šiaulių bankas – prieš 27 metus įsikūręs bankas Šiauliuose ir užaugęs iki didžiausio lietuviško kapitalo banko Lietuvoje. Dėmesys klientams ir ambicijos pasiūlyti lanksčius sprendimus lėmė, kad Šiaulių bankas šiandien yra stabiliai ir nuosekliai augantis verslo ir vartotojų finansinis partneris, o banko akcijos įtrauktos į NASDAQ biržos Baltijos Oficialųjį prekybos sąrašą.

Šiaulių bankas ypatingą dėmesį skiria klientams aptarnauti – įvertinus 2018 m. „DIVE Lietuva“ slapto pirkėjo tyrimo rezultatus, Šiaulių bankas yra pirmas Lietuvoje pagal klientų aptarnavimo kokybę. Siekdamas palaikyti tiesioginį ryšį, bankas klientus aptarnauja net 62-uose klientų aptarnavimo padaliniuose 37-iuose Lietuvos miestuose.

Šiaulių bankas rėmė autobuso, ant kurio puikuojasi partizano Leonardo Vilhelmo Grigonio-Užpalio citata ir atvaizdas, apipavidalinimą. Leonardas Grigonis Užpalis į partizaninę kovą įsitraukė 1944 m. Buvo Šiaulių ir Radviliškio apylinkėse veikusios Vytauto Didžiojo–Atžalyno rinktinės štabo viršininkas, vėliau – Prisikėlimo apygardos vadas. Žuvo 1950 m. liepos 22 d. Ariogalos apylinkių Daugėliškių miške.


Remiamas turinys