Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Asociatyvi BNS / Scanpix nuotr.
Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt
Pirmadienį Prezidentūros iniciatyva įvyko Gitano Nausėdos susitikimas su premjere, Seimo vadove ir politinių partijų lyderiais. Po susitikimo, kurio metu kalbėta apie kovos su koronaviruso pandemija strategiją, politikai skirtingai įvertino esamą situaciją. Opozicija valdančiųjų pandemijos valdymo modelį įvertino kaip chaotišką ir neefektyvų.
R. Karbauskis: valdančiųjų pandemijos valdymas labai chaotiškas
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis kritikavo valdančiuosius, kad jų COVID-19 taikomas pandemijos valdymo modelis yra labai chaotiškas.
„Labai chaotiškas. Aš manyčiau, kad prieš metus laiko buvo didžiausia melagystė padaryta, kuri dabar dar kainuoja. Šie žmonės, kurie yra valdžioje, melavo apie 130 žingsnių planą, kuris neva buvo. O jo nebuvo“, – teigė R. Karbauskis.
R. Karbauskio manymu, pandemiją padėtų efektyviau suvaldyti 100 eurų parama nuo COVID-19 pasiskiepijusiems 65+ metų senjorams, prieinamesnė galimybė skiepytis vaistinėse, efektyvesnė komunikacija.
„Tai, kad sustabdytas konkursas dėl komunikacijos paslaugų, yra kažkas nesuprantamo, nes prarandame savaites, o mes kiekvieną dieną turime mirštančius žmones“, – kritikavo LVŽS lyderis.
V. Uspaskichas: pandemijos valdymui reikia vieno lyderio
Savo ruožtu Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas akcentavo, kad pandemijos valdymui yra reikalingas vienas lyderis.
„Turi padaryti vieną lyderį šios pandemijos laikotarpiu, kad nebūtų skleidžiama skirtinga nuomonė, ir tada bus viskas tvarkoje. Apie tai daugiausiai mes kalbėjome. Visuomenė labiausiai suskaldyta todėl, kad iš valstybės vadovų eina skirtingos žinios“, – žurnalistams teigė V. Uspaskichas.
Politiko teigimu, šiuo lyderiu galėtų būti premjerė Ingrida Šimonytė arba prezidentas Gitanas Nausėda.
V. Blinkevičiūtė: norėtųsi, kad visi būtų vieningesni
Tuo metu Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė pareiškė norą, kad politinės partijos dėl pandemijos valdymo būtų vieningesnės.
„Man norėtųsi, kad būtume labiau vieningi visi, kad nebūtų klijuojamos etiketės, kad nebūtų tokių pareiškimų, kurie skaldo visuomenę: apie kruvinas rankas arba girdėjimą ir nesiklausymą visų. Tai yra blogai“, – sakė V. Blinkevičiūtė.
„Iki šiol trūko to vieningumo. Manau, kad iki šiol trūko ir susikalbėjimo, kad ir dėl tų mokamų testų dirbantiems žmonėms“, – pridūrė ji.
A. Armonaitė: Galimybių pasas yra pasiteisinusi priemonė
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė teigia, kad pagrindiniais prioritetais bus išlaikyti atvirą švietimą ir visas ekonomines veiklas atviras. Jos įsitikinimu, Galimybių pasas, kaip pandemijos valdymo priemonė, pasiteisino ir turėtų būti taikomas toliau.
„Galimybių pasas iš tikrųjų pasiteisino. Jis sukėlė galbūt daug nepasitenkinimo, bet tai buvo vienintelė galimybė išlaikyti atviras ekonomines, nesėdėti užsidarius, verslų neuždaryti, žmonėms dirbti ir mokėti atlyginimus. Tai taip pat suveikė kaip paskata skiepytis“, – po susitikimo sakė A. Armonaitė.
„Suprantu, šiek tiek yra nepatogumų, bet kitos šalys taip pat nieko naujo nesugalvojo“, – pridūrė ministrė.
A. Armonaitė taip pat pažymėjo, kad apie karantiną ar kitus žmonių ar verslo laisvę varžančius ribojimus negali būti jokios kalbos.
„Turime visomis jėgomis stengtis neįvedinėti jokio karantino, jokiomis apimtimis. Jei yra skiepai, vakcinacijos pažymėjimas, Galimybių pasas, vadinasi, galime jo išvengti. Bet kokie veiklų ar teritoriniai ribojimai tikrai apsunkins ir ekonominį žmonių gyvenimą, ir psichinę žmonių sveikatą“, – tikino A. Armonaitė.
J. Pinskus: svarbu kalbėti apie vaistus nuo COVID-19
Lietuvos regionų partijos lyderis Jonas Pinskus žurnalistams sakė tarp susitikimo dalyvių nejutęs jokio susiskaldymo. Jo labai gera pavadintoje diskusijoje, kaip teigė politikas, diskutuota apie vaistų nuo COVID-19 svarbą mažinant mirtingumą nuo viruso.
„Labai svarbu, kad, diagnozavus COVID-19, jis jau gautų tabletę. Kaip jis lengvai persirgs, be simptomų, jis tikrai nemirs. Tai yra dar svarbu“, – kalbėjo J. Pinskus.
Jo įsitikinimu, naudojant vaistus ir vakcinas kartu, pandemija būtų sėkmingai suvaldyta.
„Vakcina yra labai gera prevencinė priemonė, kad nesusirgtum. Bet jei jau taip įvyksta, kad susergi, kad būtų vaistai, laiku suteikiami, kad jau praktiškai 25 proc. išvengtum mirtino atvejo. Tas kompleksiškumas ir išspręstų tą problemą“, – tikino Seimo narys.
Konservatorė: visi, išskyrus vieną, turėjo tą pačią nuomonę dėl skiepų
Susitikime dalyvavusi konservatorių seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, išėjusi iš Prezidentūros, teigė, kad kažko ypač naujo, apie ką nebūtų kalbėta Seime anksčiau, susitikimo metu neišgirdo.
„Aš asmeniškai nieko naujo turbūt neišgirdau, ko nebūčiau girdėjusi Seimo salėje ar viešojoje erdvėje. Buvo pasirinktas kelias susitikti kitoje erdvėje. Tas susitikimas įvyko“, – teigė konservatorė.
Anot jos, prie vieno stalo susėdusių politikų nuomonės skiepų reikalingumo klausimu beveik neišsiskyrė. R. Morkūnaitės-Mikulėnienės teigimu, vos vienas iš susitikime dalyvavusių politikų turėjo kitokią nuomonę dėl skiepų.
„Norėtųsi užakcentuoti, kad, išskyrus turbūt vieną pasisakiusį prie stalo, visi kiti nenuneigė, kad vakcina yra svarbiausias dalykas“, – sakė politikė, veikiausiai galvoje turėdama viešojoje erdvėje kontraversiškais pareiškimais jau pagarsėjusį „darbietį“ V. Uspaskichą.
R. Morkūnaitės-Mikulėnienės teigimu, šiuo metu svarbiausia, kad būtų kuo mažiau skirtingų interpretacijų apie pandemijos valdymą ir skiepus.
„Norėtųsi, kad neliktų interpretacijų po kablelio iš tų žmonių, kurie sako, kad vakcina yra labai gerai, bet vėliau savo pasisakymais ar veiksmais leidžia suprasti, kad galbūt yra ir kitaip galvojančių, kad reikia į visus atsižvelgti. Atsižvelgti reikia, bet turime suprasti, kad tai yra mūsų bendra atsakomybė“, – apibendrino R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.
ELTA primena, kad iniciatyvą susitikti šalies vadovas išsakė po įsiplieskusių ginčų dėl vetuotų valdančiųjų parengtų įstatymo pataisų, numatančių, kad nepasiskiepiję darbuotojai turėtų patys susimokėti už privalomus testus nuo COVID-19. Seimo dauguma ketvirtadienį vieningai šį prezidento veto sugebėjo atmesti, o prezidentas, į tai reaguodamas, pareikšti, kad dabar atsakomybę dėl galimų rizikų, kurias kelia apgintos įstatymo pataisos, turės prisiimti valdantieji.
ELTA