Įvyko Agniaus Baltaičio kūrybinių darbų parodos atidarymas

Šiauliai
Egidija Žiedaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Kūryba yra ta vieta, kur dar niekas nebuvo. Jūs turite palikti savo komforto miestą ir eiti į savo intuicijos dykumą. Tai, ką atrasite, bus nuostabu.

Tai, ką atrasite, esate jūs patys. ( Alanas Alda) 2023 metų gegužės 11 dieną Šiaulių inovacijų agentūros bendradarbystės centre „SPIEČIUS“ įvyko Šiaulių TMC Statybos skyriaus apdailininko specialybės mokinio Agniaus Baltaičio kūrybinių darbų parodos atidarymas. Bendradarbystės centras „Spiečius“ – tai netradicinio tipo verslo vystymo erdvė, pritaikyta smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams, vykdantiems veiklą ne ilgiau kaip 5 metus, bendradarbiauti tarpusavyje ir plėstis.

Keliaujam, rodom save, bendraujam.  Amerikiečių aktorius, režisierius, scenaristas ir rašytojas Alanas Alda yra pasakęs, kad „kūryba yra ta vieta, kur dar niekas nebuvo. Jūs turite palikti savo komforto miestą ir eiti į savo intuicijos dykumą. Tai, ką atrasite, bus nuostabu.

Tai, ką atrasite, esate jūs patys.“ Kiekvienas Agniaus pieštas ar tapytas kūrinys skirtingas ir savitas, atliktas kruopščiai, įterpiant į kiekvieną didesnį kūrinį smulkią detalę, kurią ne iš kart pamatai, bet atradęs apsidžiaugi... Taip atsiranda maža, balta, vos įžiūrima bažnytėlė kalnuose, keliautojas, įkūręs laužą ir žvelgiantis į tolį ar nuotykių ieškotojas, akimirkai sustingęs nuo įspūdžio, patirto žiūrint į didingą gamtos stebuklą – Amerikos didįjį kanjoną, o gal papūgėlė ar gyvūnų porelė.

Įspūdinga. Gražu. Mažų detalių tapimas – sudėtingas procesas, tačiau didelio Agniaus kruopštumo ir kantrybės dėka gimsta detalė po detalės ir atsiranda norimas vaizdinys. Kūrybiškumui, kaip ir kitoms žmogaus savybėms, labiausiai trukdo taisyklės ir visokie nustatyti varžymai, kurie verčia dirbti nuobodžiai, mokytis nuobodžiai, rengtis nuobodžiai, kalbėti, rašyti, piešti, reaguoti.

Galbūt daugeliui pradedančiųjų menininkų tai trukdys, kuris pražudo norą kažką daryti, kažką kurti, atima kūrybinę motyvaciją. Labai svarbu atpažinti savo talentus, teisingai juos panaudoti, išlaisvinti save ir kurti tai, kas eina iš širdies, iš sielos gelmių. Taip atliktas darbas džiugins ir patį autorių, ir stebėtoją.

Maloniai kviečiame aplankyti parodą. Čia galima peržiūrėti įvykusių Agniaus Baltaičio parodų informaciją: https://www.stmc.lt/sts-naujienos/gebejimas-kurti-tai-didziausia-dovana-kuria-gamta-apdovanojo-zmogu-alexander-engelhardt/ ir https://www.stmc.lt/sts-naujienos/menas-tai-dailininko-sutvarkyta-tikrove-kurioje-atsispindi-jo-temperamentas-pasireiskiantis-stiliuje-andre-morua/

Auklėtoja V. Grigaliūnaitė, profesijos mokytojas G. Jevarauskas.