PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Lapkričio 12 d. 10:57

Parlamentas supaprastino Seimo narių neliečiamybės naikinimo tvarką

Lietuva

Seimas / Elta

Paulius PerminasŠaltinis: BNS.LT


328516

Seimas antradienį pritarė pataisoms, kuriomis yra supaprastinama tvarka parlamentarams atsisakyti teisinės neliečiamybės.

Pagal naują tvarką, Seimo narys, jeigu neprieštarauja generalinio prokuroro parlamente pagarsintam prašymui naikinti jo neliečiamybę, posėdyje iš karto viešai turės padaryti pareiškimą, kad sutinka su imuniteto atsisakymu.

Tada Seimas nesudarinėtų specialios komisijos prokuroro prašymui išnagrinėti, o nutarimas traukti parlamentarą atsakomybėn nesudarant tokios komisijos būtų priimamas iš karto, jeigu už jį balsuotų daugiau kaip pusė visų Seimo narių.

Pritrūkus balsų, procedūra dėl teisinės neliečiamybės naikinimo vyks pagal dabar galiojantį Seimo statutą.

Jis numato, kad parlamento posėdyje išklausius generalinio prokuroro pranešimą dėl Seimo nario patraukimo baudžiamojon atsakomybėn, suėmimo ar kitokio laisvės suvaržymo, daroma ne trumpesnė negu vienos valandos, bet ne ilgesnė negu dviejų valandų pertrauka apsvarstyti šiam darbotvarkės klausimui.

Po pertraukos Seimas sprendžia, ar sudaryti tyrimo komisiją dėl sutikimo traukti parlamentarą baudžiamojon atsakomybėn, ši rengia ir skelbia savo išvadą, kuri tvirtinama parlamentarų balsavimu.

Pasinaudodamas naująja Seimo priimta tvarka, neliečiamybės supaprastinta tvarka žada atsisakyti būsimasis parlamentaras, dėl neapykantos kurstymo prieš žydus teisiamas „Nemuno aušros“ lyderis Remigijus Žemaitaitis.

Tokį atsisakymą numatanti išlyga įtvirtinta ir socialdemokratų, „Vardan Lietuvos“ ir „Nemuno aušros“ sudarytos koalicijos sutartyje.

Pagal Konstituciją, Seimo narys negali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyta jo laisvė be parlamento sutikimo.