PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Gegužės 18 d. 20:57

Pareiškimą dėl pasitraukimo pateikusi J. Šiugždinienė: niekada nesilaikiau nei šio, nei jokio kito posto

Lietuva

BNS / Fotobankas nuotr.

Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA


267683

Trečiadienio vakarą premjerei Ingridai Šimonytei prašymą pasitraukti iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos vadovės pareigų įteikusi Jurgita Šiugždinienė tikina priėmusi tokį sprendimą atsakingai įvertinusi susiklosčiusią situaciją ir galimą skandalo žalą ministerijos darbui. Politikė akcentuoja niekada nesilaikiusi nei ministrės, nei jokio kito posto, o daugiausiai dėmesio skyrusi darbams švietimo srityje.

„Atsakingai persvarsčiusi esamą situaciją ir ypač jos galimą tolesnį poveikį ministerijos darbui bei švietimui vakar vakare Ministrei Pirmininkei įteikiau pareiškimą dėl atsistatydinimo“, – ketvirtadienio vakarą savo „Facebook“ paskyroje rašė J. Šiugždinienė.

„Pasitikiu švietimo bendruomene. Esu dėkinga politinei ir visai ministerijos komandai, mokytojams, mokyklų vadovams, mokslininkams, nevyriausybinių organizacijų atstovams ir visiems kitiems bendraminčiams, kurie kasdien susitelkę tyliai ir atkakliai dirba išvien, nes supranta, kad švietimas partijos neturi ir kad klojam pamatus ilgalaikei Lietuvos sėkmei“, – teigė ji.

Politikė patikino nesivaikanti postų ir, pasak jos, ministerijoje visada esminį dėmesį skyrė konkretiems darbams. Todėl J. Šiugždinienė pasidžiaugė pasiektais pokyčiais švietimo srityje ir vylėsi, kad pradėti projektai tęsis.

„Tie, kurie mane pažįsta, tikrai žino, kad niekada nesilaikiau nei šio, nei jokio kito posto. Čia esu ne dėl statuso, o dėl realių darbų“, – akcentavo politikė.

„Pasiekėme nacionalinį partijų susitarimą dėl švietimo ir įgyvendinome daug svarbių darbų: nuosekliai didinome švietimo darbuotojų atlyginimus, sukūrėme mokslo ir studijų finansavimo modelį skatinantį kokybę ir rekordiškai didinome finansavimo lygį, sustiprinome bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų tinklą.

Daugelį metų stagnavę švietimui svarbūs sprendimai jau yra priimti, o kai kurie dar pakeliui. Pokyčiai yra būtini ir neišvengiami, nepaisant to, kad kai kuriems jie nėra patogūs ar naudingi. Tikiu, kad šie darbai nenutrūks“, – vylėsi ji.

Kaip numato įstatymas, premjerė dėl sprendimo, ar patenkinti ministro prašymą jį atstatydinti, turėtų apsispręsti per penkias darbo dienas.

Apie tai, kad J. Šiugždinienė turėtų apsvarstyti ateitį poste, ketvirtadienio vakarą netiesiogiai užsiminė prezidentas Gitanas Nausėda.

Jis nurodė, kad į ažiotažą sukėlusią istoriją įsivėlę ministrai turėtų pasekti jo buvusio patarėjo Povilo Mačiulio pavyzdžiu. Pastarasis taip pat buvo Kauno miesto savivaldybės tarybos narys ir šio skandalo kontekste ketvirtadienį pranešė pasitraukiantis iš valstybės vadovo patarėjų komandos. G. Nausėda prašymą tenkino.

„Kur kas skaidresnis klausimo sprendimas būtų toks, jeigu ir kiti politikai pasielgtų taip pat, kaip Povilas“, – ketvirtadienį LRT televizijai teigė G. Nausėda.

„Mes politinės kultūros kartelę laikome tame lygyje, kuriame laikome. Pažiūrėsime, kokiame lygyje ją laiko Vyriausybė", – pridūrė jis.

ELTA primena, kad klausimai dėl J. Šiugždinienės kilo po to, kai prieš savaitę visuomenininkas Andrius Tapinas paskelbė, kad švietimo, mokslo ir sporto ministrė, dirbdama Kauno savivaldybėje, galimai piktnaudžiavo tarybos nario veiklai skirtomis lėšomis ir įsisavino beveik 14 tūkst. eurų.

Ministrė savo išlaidų pagrįsti čekiais negalėjo, tačiau paviešino Kauno savivaldybei pateiktas ataskaitas. Tai neišsklaidė abejonių nei opozicijai, nei daliai valdančiosios koalicijos atstovų.

Nors premjerė I. Šimonytė kartojo pasitikinti J. Šiugždiniene, ši ketvirtadienį ministrė paskelbė Vyriausybės vadovei įteikusi atsistatydinimo pareiškimą.