Parduoti unikalūs žibintai virs parama Ukrainos kariškių vaikų reabilitacijai

Lietuva
Alaina Štreimikytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Vokietijoje gyvenanti iš Tytuvėnų kilusi interjero dizainerė Inga Schommer-Zubaitė Lietuvos krepšinio šimtmetį nusprendė paminėti išskirtiniu būdu. Dar vasarą ji viešai prabilo apie savo tikslą – iš senų krepšinio lankų pagaminti 100 unikalių šviestuvų, parduoti juos Raudondvario dvare lapkričio 24 d. vykusioje parodoje, o surinktus pinigus paaukoti.

Tvarumo tendencija naudojama mene

Menininkei ypatingai svarbus tvarumas, savo kuriamuose dizainuose ji siekia jau panaudotiems daiktas suteikti antrą gyvenimą. Todėl visi surinkti lankai tapo individualiais šviestuvais. Sukurti didžiulį kiekį skirtingų šviestuvų nebuvo lengva, todėl menininkė nusprendė juos daryti dviejų rūšių: pastatomus ant žemės bei pakabinamus ant sienos.

Pasak I. Schommer-Zubaitės, žibintai gali būti pritaikyti naudojimui tiek viduje, tiek lauke. Padedant rėmėjams, dalis lankų buvo papuošti gintarais ir kristalais.

 

Paroda įvyko prabanga žibančiame Raudondvario dvare

Bendradarbiaudama su Kauno rajono savivaldybės meru Valerijumi Makūnu bei jo patarėja Loreta Navakauskiene menininkė parodą surengė prabanga žibančiame Raudondvario dvare. Po parodos praėjus beveik mėnesiui, menininkė sako, kad įspūdžiams atslūgus norisi pasidalinti rezultatais.

„Didžiausiu mano darbų ir pastangų įvertinimu tapo parodos atidarymas, kurį organizavo Raudondvario dvaro direktore Snieguole Navickiene. Jame netrūko nuostabių šokėjų ir muzikantų. Renginio vedėjas E. Stancikas parodą pavertė ypatingai emocionaliu vakaru. Dėkoju visiems prisidėjusiems“, – atviravo I. Schommer-Zubaitė.

Išskirtinę padėką dizainerė skyrė ir savo draugams, kurie lydėjo ją viso proceso metu. 

Pasigrožėti antram gyvenimui atgijusiais krepšinio lankais atvyko visas būrys krepšinio veteranų: Virginijus Jankauskas, Anatolijus Čupkovas, Mindaugas Arlauskas, Arvydas Venslovas, Ramūnas Butautas, Jonas Mačiulis ir kiti.

Žibintai sužibs namų terasose, jaukiose svetainėse

Šviestuvais svečiai ne tik grožėjosi bet ir pirko dėl įvairiausių priežasčių. Štai aktorius Egidijus Stancikas pasirinko tradiciniais sodais puoštą lanką ir teigė planuojantis padovanoti jį savo gimtajai Tauragės mokyklai. Tuo tarpu kiti vadovavosi dizainerės pasiūlymu ir šviestuvais puošti nutarė savo namų terasas bei svetaines.

Visą parodą legendinei laidai „Krepšinio pasaulyje“ filmavo žurnalistas Vidas Mačiulis. Dizainerė teigia, kad žurnalistas parodė išskirtinį dėmesį ir kartu nuoširdžiai rūpinosi, kad žodis apie šviestuvus pasklistų visuomenėje. Kuo daugiau šviestuvų bus parduota – tuo daugiau lėšų bus skiriama Ukrainos kariškių vaikų reabilitacijai. 

Paramos akcija vis dar tęsiasi

Iki šiol menininkei pavyko parduoti 20 šviestuvų, tačiau tai nėra paramos akcijos pabaiga.

Apžiūrėti meno kūriniais virtusius lankus visi norintys gali:

Kaune – Lietuvos krepšinio namuose.

Tytuvėnuose – Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčioje.

Šiauliuose – dizaino namuose Wãpsva.

„Trečdalį šviestuvų su savimi išsivežiau į Vokietiją, esu įsitikinusi, kad dalis jų čia atras namus. Visi kiti liko Lietuvoje. Norintys prisidėti prie paramos akcijos gali žibintus apžiūrėti nurodytose miestuose, dėl jų įsigijimo teirautis vietoje arba kreiptis į mane“, – detalėmis dalinosi I. Schommer-Zubaitė.

Parama Ukrainos kariškių vaikų reabilitacijai skiriama bus 2023 m. pavasarį, todėl prisidėti prie šios akcijos vis dar galite.

Su projekto sumanytoja I. Schommer-Zubaite galima susisiekti: 
 
• El paštu: zubaite@web.de
• Telefonu: +491738214835, +370 678 50 949
• Facebook: Inga Schommer-Zubaite