PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2021 m. Rugpjūčio 30 d. 08:21

Paralimpines žaidynes Japonijoje fotografuojantis panevėžietis D. Ožalas: „Čia labai daug dėmesio skiriama saugumui“

Panevėžys

D. Ožalas. Asmeninio albumo nuotr.

Jūsų PanevėžysŠaltinis: Etaplius.lt


186166

Jau visą savaitę vykstančiose Tokijo paralimpinėse žaidynėse dalyvauja ir 11 Lietuvos atstovų, su kuriais kartu išvyko ir specialiai suburta pagalbinė komanda. Joje ir panevėžietis fotografas, operatorius Dainius Ožalas.

Didelis dėmesys saugumui

Paklaustas apie atmosferą paralimpinėse žaidynėse, D. Ožalas atviravo, kad čia ypač didelis dėmesys skiriamas saugumui ir testavimui nuo COVID-19.

„Japonijoje paralimpinės žaidynės suorganizuotos labai gerai, turint omeny, kokios „kovidinės“ sąlygos sudarytos. Jie labai daug dėmesio skiria saugumui, todėl atvykus reikėjo įsidiegti net kelias programėles į telefoną. Kasdien turiu susižymėti, kaip jaučiuosi. Darome seilių testus. Oro uostuose tiek Lietuvoje, tiek Japonijoje, taip pat darėme testus. Dėl saugumo tikrai pastangų dedama daug“, – pasakojo jis.

Fotografo teigimu, Japonijoje visi vaikšto su kaukėmis tiek lauke, tiek viduje. Na, o testuotis kasdien tenka patiems savarankiškai. „Išdalinami specialūs indeliai, į kuriuos reikia prispjaudyti iki tam tikro brūkšnio. Tuomet užregistruojame mėginėlį patys. Priduodant iki 12 val. dienos, atsakymą gauname jau vakare, o jei po 12 val., tai tenka laukti iki kitos dienos 10 val. ryto. Tyrimų rezultatai ateina elektroniniu paštu, o atsakymas galioja visą parą“, – atskleidė D. Ožalas.

Iš viešbučio leidžiama išeiti maždaug 15 minučių. Tad tiek laiko užtenka nueiti iki artimiausios parduotuvės, kur galima nusipirkti įvairių maisto produktų. „Man tiek pilnai užtenka. Parduotuvėse pastebėjau, kad vyrauja pusgaminiai – viskas supakuota“, – sakė jis.

Viešbutis – japoniškas

Pasak D. Ožalo, viešbutis, kuriame jis gyvena, įsikūręs pačiame Tokijo centre. „Viešbutis labiau skirtas japonams, nes jis kompaktiškas ir mažas, bet man tiek užtenka. Sąlygos puikios. Kiti gyvena Olimpiniame kaimelyje, o, aš, kaip fotografas, į jį patekti negaliu. Sportininkai kaimelyje gali vaikščioti kur nori. Su paralimpinio komiteto spaudos atstovais susitinkame tik per varžybas. Kitais būdais susitikti negalime ir jie, pavyzdžiui, manęs savo automobiliu pavežti negali“, – teigė vyras.

„Tiems, kas gyvena spaudos viešbutyje, galiu drąsiai sakyti, kad labai pasisekė, nes galime valgyti tą patį maistą, ką valgome ir namuose, Lietuvoje. Čia galima rasti nuo europietiškų patiekalų, iki amerikietiškų mėsainių ar japoniškų įdomybių. Visiems pagal skonį. Na, o maistas – labai kokybiškas“, – tikino panevėžietis.

Atidarymo šventė – įspūdinga

Paklaustas, kaip jaučiasi Lietuvos paralimpiečiai, D. Ožalas patikino, kad jie jaučiasi gerai. „Kasdien bendrauju su pagrindiniu Lietuvos atstovu. Bendraujame per „Messenger“. Visur yra internetas, wi-fi, todėl problemų susisiekti nėra“, – sakė jis.

Prieš keletą dienų įvykusi Tokijo paralimpinių žaidynių atidarymo šventė, fotografui taip pat paliko neišdildomus įspūdžius. „Atidarymo šventės įspūdžiai – puikūs. Vaizdas buvo geras, o dirbti sąlygos sudarytos taip pat geros. Žinoma, jei būtų leidžiami žiūrovai tai būtų dar įspūdingiau. Ceremonija buvo ilga, todėl kiek nuvargino, bet viskas nuostabu“, – įspūdžiais dalinosi D. Ožalas.

Neprakaituoti – neįmanoma

Pasiteiravus apie pačią Japoniją, lietuvis atskleidė, kad ten – daug įdomybių. „Susidariau įspūdį, kad visur sodinami augalai, kur tik yra vietos. Namai sustatyti labai arti vieni kitų, todėl tokių kiemų kaip Lietuvoje – nėra. Yra įdomių kelio ženklų, daug tiltų, važiavimas virš namų ir t. t. Dar įdomu, kad mieste daug policijos. Keista, kad vaikšto nemažai fotografuojančių japonų. Jie fotografuoja viską. Apsirengę kaip civiliai, tačiau panašu, kad tai vietinis saugumas“, – pasakojo jis.

„Čia – 35 laipsniai šilumos, jutiminė – 42. Įsivaizduokite! Kai išėjau į parduotuvę 15 minučių, net pritūpiau nuo karščio, nes viešbučiuose yra kondicionieriai. Lietuvoje tokių karščių nėra. Čia didelė drėgmė, todėl patikėkite, labai karšta. Neprakaituoti – neįmanoma“, – atviravo D. Ožalas.

jusupnv-03-1.jpg