Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt
Vasarai pradėjus skaičiuoti paskutinį mėnesį, Šiaulių turizmo informacijos centras kviečia dar pasidžiaugti ryškiais žiedais. Centras paskelbė gražiausio „sekreto“ konkursą, kuriame gali dalyvauti nuo mažiausių iki didžiausių kūrėjų. Žaidimas, kuriame laukia ir įvairūs prizai, vyks iki pat Žolinės – rugpjūčio 15 dienos. Keliaujantieji kviečiami į antradienio (08.14) vakarinę ekskursiją po Šiaulių apylinkes.
Daugelio dėmesį jau spėjo atkreipti ir sugalvotas šūkis „Paragauk Žolės“. Įvairias asociacijas keliantis žodžių junginys palydimas su šypsena ir nusistebėjimu. Tad kas iš tikrųjų po juo slepiasi? „Kviečiame „paragauti žolės“ šventės plačiąja-metaforine prasme: skanauti, uosti, liesti, žvelgti, klausyti ir visaip pajusti gamtą, žolynus. Jeigu Žolinės šventė kažkam asocijuojasi su kanapėm, tai bet ką berašysi, begalvosi ar bedarysi - viskas su tuo ir bus susiję. O kaip jį suvokti? Atsakyčiau taip: na nors perskaitykit, kas parašyta visame plakate, prisiminę vaikystę, sukurkite su vaiku ar anūku „sekretą“, ateikit į ekskursiją ir pakeliaukit ne po egzotines šalis, o po savą kraštą, apsilankykit Botanikos sode ar Žaliūkių malūnininko sodyboje, surinkit savo žolių puokštę ir atneškit pašventinimui, tai tikrai suprasite, ką reiškia „paragauk žolės“, „diemedžiu žydėsiu“ ar „žvaigždėmis rašysiu meilės laišką“, - teigė Šiaulių TIC direktorė Rūta.
Pasak Šiaulių turizmo informacijos centro darbuotojų, mintis surengti tokį konkursą kilo visai atsitiktinai. Norėjosi kažko, kas sietųsi su pačia Žolinės švente, suburtų žmones, galbūt net sugrąžintų prisiminimais į vaikystę. „Ruošdamiesi Žolinei galvojome įvairius šventės konceptus. Jau pats šventės pavadinimas yra susijęs su žodžiu „žolė, žolynai, žoliavimas“. Mes kviečiame miestiečius ir svečius dalyvauti visose miesto erdvėse, kuriose švenčiama ši šventė: tiek ŠU Botanikos sode, tiek Žaliūkių malūnininko sodyboje, kviečiame ne tik rinkti žolynus, bet ir ragauti arbatų iš žolelių, įvairių patiekalų, kurie paskaninti Lietuvoje augančiais žolynais, kviečiame atsinešti žolių puokščių, kad pašventintų jas kunigas. Mūsų paskelbtas gražiausio „sekreto“ konkursas – taip pat susijęs su žolėmis, žiedais ir kūryba. Mamos ir močiutės, prisimindamos, kaip pačios vaikystėje kūrė „sekretus“, kartu su dukromis ar anūkėmis kuria juos ir siunčia mums fotografijas: jos prisimena tas žolelių kūrybiškas dėliones ir moko savo atžalas. Šis žaidimas buvo kupinas spalvingų saldainių popierėlių, gėlių žiedų ir neišsakytų paslapčių. Kas dėdavo gėlių žiedus, kas monetas ar saldainių popierėlius. Smagiausia dalis buvo ne paslėpti vaikišką lobį, bet rasti svetimo padarytą“, - sakė viena konkurso sumanytojų Šiaulių TIC darbuotoja Virgilija.
„Kviečiame visus prisiminti, kaip daromi „sekretai“ ir sudalyvauti konkurse, kurio sąlygos labai paprastos. Tereikia padaryti „sekretą“, jį nufotografuoti ir atsiųsti mums“, - pasakojo Šiaulių TIC darbuotoja Virgilija.
O gražiausių nuotraukų autoriai bus apdovanoti ir saldžiais, ir praktiškais prizais. „Pagalvojome, kad už išradingumą ir grožį reikia dovanoti praktiškas dovanas. Pasivažinėjimai dviračiais, apsilankymai mūsų rengiamose ekskursijose ar saldūs šokoladai.“
Susidomėję konkursu ir prizais yra kviečiami siųsti nuotraukas su „sekretais“ el.paštu tic@siauliai.lt, nurodant „Konkursui“. Įamžintų „sekretų“ laukiame ir Šiaulių turizmo informacijos centro feisbuko paskyroje.
Jei nesusiviliosite žaidimais ir „sekretais“, leiskitės antradienį (08.14) į ekskursiją „Tris kartus apie Šiaulius“. Važiuosite autobusu ir aplankysite Domantų piliakalnį, Luponius, Verbūnus, Aukštelkę, Sauginius, Bubius. Ekskursija trunka 4-5 valandas. Kelionė netrumpa, bet nuobodžiauti nebus kada – pėsčiomis įveiksite vos vieną kilometrą, autobusas patogiai veš visus 90 kilometrų.
Ši ekskursija yra puiki proga iš naujo arba dar kartą susipažinti su Šiaulių apylinkėmis, galėsite pažoliauti ant penkių piliakalnių (pasiruošite Žolinei). Ne tik prisirinksite žolių, bet ir sužinosite apie žolelių gydomąsias savybes. Vasara – metas, kai bitėms pats darbymetis, o ir ekskursantai turės progą pabendrauti su vietiniais bitininkais ir paskanauti šviežio medaus. Kas norės, medų teps ant kulinarinio paveldo duonos gaminių. Skamba taip, kad norėtumėt apsilankyti? Registruokitės, nes vietų skaičius sparčiai mažėja.