Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Rimvydo ANČEREVIČIAUS, BNS, asmeninio albumo nuotr.
Jūsų PanevėžysŠaltinis: Etaplius.lt
Visą pasaulį apėmęs koronavirusas kiekvienai šaliai ar net miestui suteikia savų iššūkių. Kol kas daugiausiai pagalbos reikia pirmoje fronto linijoje su virusu ir susirgusiais žmonėmis kovojantiems medikams, kuriems trūksta įvairių apsisaugojimo priemonių. Panevėžio medikai – ne išimtis. Medicinos įstaigų personalas taipogi stokoja būtiniausių apsaugos priemonių.
Dėkoja aukojantiems
Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai yra vieni iš tų, kurie renka paramą medikams. Rūmų generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius pasidžiaugė, jog prie paramos prisidėjo nemažai įmonių, privačių asmenų ir net viena politikė.
„Norėčiau juos visus paminėti atsidėkodamas. Prie paramos prisidėjo įmonės „Elsista“, „Lokta“, „Pas Katiną“, „SDG“, „Širšė“, „Vasaris“, „Dainuva“, „Vakarinė žara“ ir „Jūsų Panevėžys“. Taip pat aukojo individualūs asmenys: Seimo narė Guoda Burokienė, Rasa Povilavičienė, Eglė Piliponienė, Panevėžio miesto tarybos narys Rimantas Narkūnas, Sonata Šulgienė, Tomas Remeikis, Marija Vaičikonienė, Greta Benedienė“, – dėkojo direktorius V. Matkevičius.
Nupirktos apsaugos priemonės
Iš šių įstaigų bei žmonių surinkta parama buvo skirta medikams nupirkti apsauginius veido skydelius. „Čia mums labai padėjo bendrovė „Monvika“. Jie tikrai geranoriškai padėjo surinkti skydelius visoje Lietuvoje. Džiugu, kad prisideda“, – pasakojo V. Matkevičius.
Panevėžio PPAR vadovas sako, kad Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai yra ir tiesiogiai padėję medikams. „Panevėžio statybos trestas nemokamai atliko statybinius darbus miesto ligoninėje, „Utenos trikotažas“ gamina ir nemokamai tiekia kaukes medikams, prekybos centras „Vasaris“ Panevėžio ligoninės Priėmimo skyriaus darbuotojams tiekia šiltą maistą, „Petro mėsinė“ mėsos gaminius taip pat tiekia ligoninės personalui, „Kalnapilis“ tiekia mineralinį vandenį, o „Švyturys-Utenos alus“ aprūpina nealkoholiniais gėrimais“, – toliau pasakojo rūmų direktorius.
dsc-1233.jpg
Perka būtiniausias prekes
Panevėžio PPAR logistiniu ir finansiniu darbu taip pat prisideda prie paramos.
„Pinigai pastoviai atkeliauja į nurodytą sąskaitą. Nepriklausomai nuo to, kiek žmogus bus paaukojęs, visiems vienodai skirsime ataskaitas, kad visi matytų, kur buvo išleisti pinigai“, – atviravo V. Matkevičius ir pridūrė, jog Rūmai nusiteikę padėti, nuolat tiesiogiai kontaktuoja su medikais ir klausia, ko labiausiai reikia. Tad būtent tą ir perka už suaukotus pinigus.
Šią savaitę nupirktos specialios kaukės buvo perduotos Panevėžio policijos pareigūnams, Nacionalinio kraujo centro Panevėžio filialo, Greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojams, Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninei.
dsc-1215.jpg
„Dedame visas pastangas, kad Nacionaliniame kraujo centre būtų kuo saugesnės sąlygos tiek donorams, tiek darbuotojams. Ši Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų dovana, be abejo, prisidės prie visiems saugesnės aplinkos. Ačiū Rūmams, ačiū kraujo donorams, kurie šiuo visiems sunkiu laikotarpiu dovanoja kraujo“, – sakė NKC Panevėžio filialo atstovas Donatas Šniutė.
dsc-1185.jpg
Prisideda ir panevėžiečiai
Prie aukų rinkimo itin aktyviai prisideda ir panevėžietis Tomas Markelevičius. Žurnalistas teigia, jog idėja rinkti aukas kovai su virusu kilo dar kovo 20 dieną, kai internete pamatė, kad trūksta apsauginių priemonių.
„Pamatęs medikų prašymą aukoti, pagalvojau, kad reikia pasidomėti, kokia situacija Panevėžyje. Paaiškėjo, kad ir čia panaši padėtis. Medikai teigė, kad mielai priimtų aukas. Taip viskas ir prasidėjo… Feisbuke pradėjau ieškoti žmonių, kurie galėtų paaukoti apsaugines priemones ir jų buvo visai nemažai“, – pasakoja T. Markelevičius.
Žurnalistas atskleidžia, jog labiausiai medikams trūksta FFP2 ir FFP3 respiratorių bei vienkartinių medicininių kaukių.
„Panašu, kad Panevėžio ligoninė jau gavo priemonių, kurių kol kas užteks, tačiau Greitosios medicinos pagalbos stotis bei mobilusis punktas, vis dar stokoja kai kurių apsauginių prekių. Tačiau labiausiai trūksta respiratorių bei vienkartinių kaukių, kurių, deja, jau sunku įsigyti už protingą kainą, o ir patys žmonės namuose jų neturi, kad galėtų paaukoti“, – sakė T. Markelevičius.
Aukoja miesto ir rajono gyventojai
Paklaustas, kas daugiausiai aukoja medikams, žurnalistas atskleidžia, jog dažniausiai paprasti panevėžiečiai bei Panevėžio rajono gyventojai.
„Tačiau pasitaiko ir socialiai atsakingų verslininkų, kurie pasirūpina itin didelėmis siuntomis su apsauginėmis priemonėmis“, – džiaugiasi pašnekovas bei priduria, jog pasitaiko ir tokių žmonių, kurie aukoja ne priemones, o pinigus.
Aukoja ir politikai
Prie aukų rinkimo prisideda ir politikai. Štai panevėžietis parlamentaras Bronislovas Matelis pasakoja, kad ši epidemija jam primena Sausio 13-osios įvykius.
„1991 metais man teko būti Seime, buvo didelis pavojus ir nuolat kirbėjo mintis kuo galiu padėti. Lygiai taip pat ir dabar. Liepė visiems karantinuotis, o namie sėdint nuolat mąsčiau, kuo galiu pagelbėti. Tad skyriau aukai 1 100 eurų: 300 eurų pervedžiau D. Grybauskaitės vadovaujamam fondui, 300 – A. Tapino fondui, 400 eurų Aukok.lt ir dar 100 eurų susidėjome su kolegomis. Bendroje sumoje gavosi 3 500 eurų. Už šią sumą nupirksime priemonių ligoninei“, – pasakojo B. Matelis.
Seimo narė Guoda Burokienė neslėpė, kad taip pat aukoja pinigus. „Kovai su COVID-19 galiu tik aukoti pinigus ir klausyti Vyriausybės nurodymų kaip apsisaugoti. Tad tą ir darau“, – sakė politikė.
Tuo tarpu parlamentaras Povilas Urbšys teigia, jog aukoti reikia visada, o ne tik tokiomis „progomis“. „Aukojimas turi vykti pastoviai. Jis neturi būti proginis. Na, o svarbiausia, kad dabar kiekvienas turime atlikti darbus, kurie yra būtini kovai su virusu, t. y. laikytis valdžios nurodymų. Tuomet išloš visi“, – teigė politikas.
pnvz-plonesnis.jpg
jusupnv-03-1.jpg