PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Sausio 7 d. 15:47

Panevėžyje sukurta peticija už S. Eidrigevičiaus menų centro kūrimą

Panevėžys

S. Eidrigevičiaus menų centras. Rimvydo Ančerevičiaus, Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Jūsų PanevėžysŠaltinis: Etaplius.lt


112585

Brandžiai visuomenei būdingas santūrumas ir apmąstyta reakcija į vykstančius procesus. Be abejo, demokratinėje visuomenėje neišvengiama nuomonių įvairovė ir tai yra labai gerai. Tačiau tai, kas pastaruoju metu plinta viešojoje erdvėje, pasiekia svarbiausias Lietuvos Respublikos institucijas, peržengia bet kokios demokratiškos diskusijos ribas ir ne tik neramina, bet gali turėti įtakos viso Panevėžio regiono vystymosi perspektyvai.

Atsakas kitai peticijai

Pernai gegužės 7 dieną internetinėje platformoje Peticijos.lt buvo pradėti rinkti parašai po peticija „Ne kino centro „Garsas“ Panevėžyje sunaikinimui“. Šios peticijos tekstas sąmoningai klaidinantis žmones, teiginiai peticijos tekste neturi nieko bendro su tikrove ir manoma, jog tai yra manipuliavimas sentimentais, iškreipiant faktus.

Todėl, kaip atsakas minėtai peticijai platformoje Peticijos.lt praėjusą savaitę pradėti rinkti parašai po peticiją „Už Stasio Eidrigevičiaus menų centro kūrimą rekonstruojant kino centrą „Garsas“.

Peticija adresuota šalies valdžiai

Ši peticija, kurią jau pasirašė per 500 asmenų, adresuota Lietuvos prezidentui Gitanui Nausėdai, Lietuvos Seimui, Kultūros ministerijai, Panevėžio miesto savivaldybei.

„Mes, žemiau pasirašiusieji, palaikome multifunkcinio Stasio Eidrigevičiaus menų centro (SEMC) kūrimą rekonstruojant kino centrą „Garsas“.

Peticiją galite rasti čia: https://www.peticijos.lt/visos/75724/uz-stasio-eidrigeviciaus-menu-centro-kurima-rekonstruojant-kino-centra-garsas/?fbclid=IwAR3LBx_akHKydpZIfwiQSrmuxyyKLEvRR-yA-lnMozJTQQvCamQP5R8C82o

garsas.jpg

Panevėžio miestas stokoja auditorijos poreikiams pritaikytų kultūrinių erdvių su įdomiais, aktualiais ir šiuolaikiškais veiklų modeliais. Neabejojame, kad SEMC prisidės prie pasaulinių meno tendencijų populiarinimo, įtrauks visas menų rūšis, tame tarpe sustiprins ir nekomercinį kiną Panevėžyje, skatins ir įkvėps lankytojus, ypač vaikus, domėtis menu, kurs naują viešąją erdvę.

capture-32.jpg

Negana to, SEMC taps kūrybiško šiuolaikinio miesto simboliu bei gerins Panevėžio regioninį ir tarptautinį įvaizdį, o Lietuva galės didžiuotis vieno žinomiausių šiuolaikinių lietuvių dailininkų, multifunkcionalisto Stasio Eidrigevičiaus kūrinių kolekcija, kurią jis dovanos, pastačius menų centrą.

Dabartinio kino centro „Garsas“ pastato būklė yra prasta, didelės sąnaudos šildymui ir infrastruktūrai palaikyti yra nuostolingos, vietų skaičius neadekvatus šiandienos sąlygoms, o ir pati įstaiga nėra patraukli miesto gyventojams – tai patvirtina ir iškalbinga statistika, atspindinti menką lankytojų skaičių 666 ir 78 vietų kino salėse.

Todėl akivaizdu, kad vienos iniciatyvinės grupės „Išsaugokime Garsą“ atstovaujama pozicija išlaikyti esamą kino centro „Garsas“ padėtį neatspindi daugumos panevėžiečių ir mieste aktyviai veikiančių bendruomenių pozicijos.

Mes prašome užtikrinti SEMC projekto įgyvendinimą ir neatimti galimybės Panevėžio miestui sukurti patrauklų šiuolaikišką kultūros objektą“, – rašoma peticijoje.

vasiliauskaite.jpg

Svari priemonė

Panevėžio miesto savivaldybės Tarybos narė Vitalija Vasiliauskaitė sakė, kas peticija – svari priemonė ir atsakas prieš tai buvusiai peticijai.

„Nėra išsakyta vieša nuomonė už SEMC steigimą, rekonstruojant kino centrą „Garsas“. Reikia argumentuotai ją išsakyti, kodėl Panevėžiui reikalingas toks menų centras ir kodėl būtina rekonstruoti kino centrą „Garsas“. Panevėžio, ir ne tik Panevėžio, visuomenė turi girdėti ir žinoti visus „už“, kodėl reikia SEMC bei žinoti visus argumentuotus „prieš“ kino centro „Garsas“ išsaugojimą. Antra vertus, išsaugoti kino centrą – nerealu. Įstaiga pavaldi Panevėžio miesto savivaldybei, kuri turi teisę reorganizuoti brangiai miesto biudžetui kainuojančią kultūros įstaigą“, – aiškino miesto politikė.

jusupnv-03-1.jpg