Panevėžyje šiemet bus baigti magistralinės Smėlynės gatvės kapitalinio remonto darbai

GxBVpOSZgi0
Panevėžys
Susisiekimo ministerijos nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Susisiekimo ministerija praneša, kad Panevėžyje iki rudens planuojama pabaigti su europine magistrale „Via Baltica“ besijungiančios Smėlynės gatvės kapitalinio remonto darbus. Šiems darbams 2024 m. skirta 722 tūkst. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų.

„Tęsiant prieš porą metų pradėtus darbus, Panevėžyje šiemet toliau bus gerinama europinę magistralę jungiančios Smėlynės gatvės infrastruktūra, o darbus tikimasi pabaigti dar iki rudens. Šia gatve vyksta itin intensyvus eismas Rygos link, todėl patogios jungtys su europinėmis magistralėmis svarbios ne tik šio miesto ir regiono, bet ir visos šalies susisiekimo kokybei“, – sako susisiekimo ministras Marius Skuodis. 
 
Skelbiama, kad 2022–2024 m. įgyvendinant projektą numatoma atnaujinti iš viso apie 2 km ilgio ruožą tarp geležinkelio pervažos ir miesto ribos. Šiemet bus kapitališkai remontuojamas ruožas nuo geležinkelio pervažos iki Smėlynės gatvės ir Šiaurinės gatvės žiedinės sankryžos.
 
Taip pat važiuojamojoje dalyje bus naujai įrengti apatinis ir viršutinis asfalto dangos sluoksniai, sutvarkyti šaligatviai, įrengtas dviračių takas su asfalto danga, gatvės apšvietimas, iškiliosios pėsčiųjų perėjos, atnaujintas vertikalusis ir horizontalusis ženklinimas, o Smėlynės–Paliūniškio g. sankryžoje įrengti šviesoforai.
 
„Siekiame maksimaliai įgyvendinti suplanuotus itin svarbius investicinius projektus. Ypač daug dėmesio skiriame miesto infrastruktūrai atnaujinti, todėl džiaugiamės, kad Panevėžio gatvių būklei gerinti skiriama KPPP lėšų. Šiemet iš pagrindų bus baigta atnaujinti intensyvius eismo srautus generuojanti Smėlynės gatvė“, – teigia Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas.
 
Darbus planuojama atnaujinti kovo mėnesį ir pabaigti iki šių metų rudens. 2022–2024 m. šiam projektui iš viso skirta beveik 3,7 mln. eurų KPPP lėšų.
 
Iš viso finansuojama 11 projektų, įgyvendinamų Alytaus miesto, Biržų rajono, Kauno miesto, Klaipėdos miesto, Kretingos rajono, Panevėžio miesto, Šiaulių miesto, Tauragės rajono, Vilniaus miesto savivaldybėse, jiems bendrai skirta 16,1 mln. eurų KPPP lėšų.