Sportas2022 m. Birželio 4 d. 20:35

Panevėžyje pergalę ištraukęs Vilniaus „Rytas“ atsidūrė per žingsnį nuo LKL aukso

BNS / Fotobankas nuotr.

232328

Banguotose rungtynėse Vilniaus „Ryto“ krepšininkai 78:77 (19:22, 28:16, 7:20, 24:19) palaužė Panevėžio „Lietkabelį“ šeštadienį ir padidino persvarą LKL finalo serijoje 3-1.

Speedy Smithas pelnė 18 taškų ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus Vilniaus komandai, kuri atsidūrė per žingsnį nuo triumfo Lietuvos krepšinio čempionate.

„Rytas“ gali po 12 metų pertraukos iškovoti LKL aukso žiedus, jei laimės ir antradienį Vilniaus „Jeep“ arenoje.

Nors pirmąjį serijos iki keturių pergalių mačą sostinėje laimėjo „Lietkabelis“ (77:68), paskui iniciatyvą perėmė „Rytas“, įtikinamai laimėjęs antrąjį mačą Panevėžyje (88:66) ir emocingą akistatą Vilniuje (85:63).

Šeštadienį rungtynės buvo ypač banguotos – „Rytas“ įpusėjus dvikovai buvo įgijęs 12 taškų persvarą (50:38), bet trečiajame kėlinyje 15:0 spurtavęs „Lietkabelis“ perėmė kontrolę ir pirmavo 6-7 taškais likus žaisti porą minučių.

Lukas Uleckas pataikė svarbų tritaškį likus žaisti 34 sek., o paskui Gediminas Orelikas suklydo „Lietkabelio“ atakoje – kamuolį perėmę vilniečiai greitame puolime rado Arną Butkevičių, kuris įkrovė į krepšį ir išvedė į priekį vilniečius likus žaisti 12 sek.

„Lietkabelis“ turėjo progą laimėti, bet Dovydas Giedraitis prametė tritaškį, o Džordže Gagičiaus bandymas pakartoti metimą nebuvo taiklus.

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas ir Panagiotis Kalaitzakis po 17, Kristupas Žemaitis 11, Džordže Gagičius 9, Dovydas Giedraitis 8, Nikola Radičevičius 7, Vytenis Lipkevičius 6, Gabrielius Maldūnas 2;

„Rytas“: Speedy Smithas 18 (8 rez. perd.), Margiris Normantas 13, Arnas Butkevičius 12, Tanneris Leissneris 9, Jarvis Williamsas ir Lukas Uleckas po 8, Gytis Radzevičius 5, Evaldas Kairys 4, Vaidas Kariniauskas 1 (Mindaugas Girdžiūnas).