Panevėžyje nuteisti kosmetikos vagys

vanity-case-with-products-flat-lay_23-2149879971
Panevėžys
Freepik.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Panevėžio apylinkės teismas byloje dėl vagystės iš kosmetikos priemonių saugyklos nuteisė penkis asmenis.

Jie pripažinti kaltais dėl vagystės, turto sunaikinimo, nusikalstamu būdu gauto turto realizavimo ir neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, pirmadienį pranešė teismas. 

Bylos duomenimis, 2021 metų gruodžio mėnesį Panevėžio rajone, Ramygaloje, buvo apvogta saugykla, kurioje laikytos įvairios kosmetikos priemonės. Buvo pavogta daugiau nei 800 vienetų šampūnų, kondicionierių, kaukių ir serumų, jų vertė – 19 tūkst. 770 eurų.

Teismas nustatė, kad du vietos gyventojai keturis kartus įvykdė vagystes, kiti du, žinodami, kad prekės įgytos nusikalstamu būdu, laikė jas ir užsiėmė platinimu internete.

Dar vienas, įgijęs vogtų prekių už 15 tūkst. 800 eurų, laikė jas, kol per kratą jas rado ir paėmė policijos pareigūnai.

Šioje byloje išnagrinėta dar viena vagystė, kurią padarė vienas iš kosmetiką vogusiųjų kartu su bendrininku. Jie sugadindami turtą įsibrovė į asmens ūkines patalpas Panevėžio rajone, Garuckų kaime, ir pavogė dyzelino, tepalo ir huminių rūgščių, įvertintų 1510 eurų.

21 metų ramygalietis nuteistas už dvi vagystes ir turto sugadinimą, jam skirta subendrinta pusantrų metų laisvės atėmimo bausme. Kadangi asmuo jau teistas ir atliekantis laisvės atėmimo bausmę, tad sudėjus bausmes jam kalėti teks šešerius metus.

Kitas vagystes vykdęs Ramygalos gyventojas nusikaltimo padarymo metu buvo nepilnametis, tačiau jau teistas.

Teismas jam skyrė dešimties mėnesių laisvės atėmimo bausmę, o pridėjus prie anksčiau skirtos bausmės iš viso skirta trejų metų ir devynių mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Kaip nepilnamečiui bausmės vykdymas atidėtas trejiems metams, skiriant elgesio apribojimą metams, įpareigojant šiuo laikotarpiu mokytis arba dirbti, būti namuose nuo 22 val. iki 6 val., jei tai nesusiję su darbu ar mokslu, be Probacijos tarnybos leidimo nekeisti savo gyvenamosios vietos.

36 metų ramygalietis, įgijęs didelį kiekį kosmetikos priemonių, tačiau nespėjęs jų išplatinti, nubaustas 43 parų arešto bausme. Į šią bausmę įskaičiuota ir bausmė dėl neteisėto šaunamojo ginklo laikymo, nes kratos metu jo namuose pareigūnai rado 9 mm dujinį pistoletą, kuriam laikyti neturėjo leidimo. Kadangi vyras buvo suimtas nuo sulaikymo dienos, teismas sprendė, kad bausmę jis jau atliko ir nuosprendžio paskelbimo dieną buvo paleistas iš suėmimo.

Jau buvęs teistas 39-metis Velžio gyventojas platinęs vogtas prekes teismo pripažintas kaltu. Subendrinus su ankstesne bausme jam skirta laisvės apribojimo bausmė dvejiems metams, įpareigojant viso bausmės atlikimo metu dirbti ar būti registruotam Užimtumo tarnyboje ir per šešis mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo neatlygintinai išdirbti 100 valandų sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.

Savo draugui kosmetiką platinti padėjusi 32 metų mergina atleista nuo baudžiamosios atsakomybės ir baudžiamoji byla jai nutraukta. Ji perduota pagal laidavimą seseriai, nustatant pusantrų metų laidavimo terminą.

„Asmuo gali būti atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą jei pirmą kartą padaro nusikalstamą veiką, prisipažįsta ir gailisi, atlygino ar įsipareigoja atlyginti padarytą žalą ir galima manyti, kad nedarys naujų nusikalstamų veikų. Teismo sprendimu merginą apibūdinantys duomenys leidžia prognozuoti, kad patraukimas baudžiamojon atsakomybėn ir bylos nagrinėjimas bus pakankama poveikio priemone, ją ateityje sulaikysiančia nuo naujų nusikalstamų veikų“, – pranešime sakė bylą nagrinėjusi Panevėžio rūmų teisėja Ilona Kvalitaitė.

Į asmens patalpas įsilaužusiam ir įvykdžiusiam vagystę jau teistam devyniolikamečiui panevėžiečiui subendrinus bausmes skirtas laisvės apribojimas 6 mėnesiams, o sudėjus su anksčiau skirta bausme – 80 parų arešto bausmė.

Teismo sprendimu, kaip nepilnamečiui, bausmės vykdymas atidėtas aštuoniems mėnesiams, paskiriant intensyvią priežiūrą ir įpareigojant pradėti dirbti (tęsti darbą) arba mokytis (tęsti mokslą) arba būti registruotu Užimtumo tarnyboje, neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo, nevartoti alkoholio ir kitų psichiką veikiančių medžiagų.

Kosmetikos vagystes ir platinimą vykdžiusiems asmenims, atitinkamai pagal padarytą žalą, priteista atlyginti iš viso 19 tūkst. 770 eurų. Į asmens valdas įsilaužusiems teks atlyginti daugiau nei 2 tūkst. eurų turtinę žalą.

Konfiskuotas ginklas teismo sprendimu perduotas Ginklų fondui.

Nuosprendis neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.