Dėl sprogimo Panevėžio bendrabutyje – pastate skelbiama ekstremali situacija

Ydl4jPTbPhk
Panevėžys
PAGD nuotr.
Martyna Pikelytė, Irtautė Gutauskaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Dėl savaitgalį Panevėžio bendrabutyje įvykusio sprogimo, pastate skelbiama ekstremali situacija. Savivaldybės atstovai tikina, kad evakuotiems septynių butų gyventojams bus teikiama pagalba.

„Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (ESOC) posėdžio metu nuspręsta, kad Panevėžio miesto savivaldybė skubos tvarka kreipsis į pastatų priežiūros specialistus, kad šie atliktų pastato ekspertizę.

Toks sprendimas priimtas siekiant maksimaliai užtikrinti gyventojų ir jų turto saugumą bei įsitikinti, kad pastato atraminės konstrukcijos nėra kritiškai pažeistos. Taip pat nuspręsta adresu Nemuno g. 14 skelbti ekstremaliąją situaciją“, – rašoma savivaldybės pranešime spaudai.

Posėdžio metu Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Miesto infrastruktūros skyriaus vyr. specialistas Nerijus Budreika informavo, kad sausio 21 d. iš specialiųjų tarnybų buvo gauta informacija apie Nemuno g. 14 bendrabutyje įvykusį sprogimą. Savivaldybės atstovams nuvykus į vietą pastebėtos pažeistos lauko sienos plokštės, nuo sprogimo išdužę langai.

Pranešime spaudai teigiama, kad pastatą administruojanti AB „Panevėžio būstas“ darbuotojai šiuo metu daro viską, kad kaip galima greičiau būtų atstatytas elektros tiekimas keliems be elektros energijos likusiems būstams, atliekami būtini darbai, kad neiškiltų grėsmė namo šildymo sistemai – ji neužšaltų.

Pasak Panevėžio savivaldybės administracijos direktoriaus Tomo Juknos, septynių butų gyventojai buvo evakuoti.

„Septyni butai buvo evakuoti, gyventojams buvo pasiūlyta užtikrinti būstą, bet gyventojai savivaldybės pagalbos neprašė“, – po ESOC posėdžio komentavo T. Jukna.

Administracijos direktorius patikino, kad gyventojai į namus grįžti galės tik po atliktos ekspertizės.

„Kritinės būklės nėra, bet ekspertizė bus atlikta, siekiant įsitikinti ar negresia pastato griūtis. Vizualiai nesimato, kad galėtų dėl to būti kažkokia griūtis, bet specialistai turi tą patvirtinti. Iki tol gyventojai, bent jau tų septynių butų, tikrai negalės grįžti į namus“, – sakė jis.

Savivaldybė pasiruošusi teikti pagalbą

Kaip teigiama pranešime spaudai, Panevėžio miesto savivaldybės Socialinių reikalų skyriaus darbuotojai yra pasiruošę nuo sprogimo nukentėjusiems gyventojams suteikti visą būtiną informaciją dėl

Piniginės socialinės paramos, esant poreikiui užtikrinti, kad gyventojams būtų surastas laikinas būstas.

„Jei kreipsis į savivaldybę, stengsimės užtikrinti jiems laikiną būstą. Įvertinus visą situaciją bus galima pasakyti, ar galima grįžti ir ar galima pradėti remonto darbus, kad žmonės susitvarkytų. Yra galimybė nepasiturintiems gyventojams kreiptis į socialinį skyrių dėl vienkartinės paramos nukentėjusiems“, – tikino T. Jukna.

Name esančios sistemos ir tinklai – veikiantys

Panevėžio savivaldybės administracijos direktorius T. Jukna tikina, kad name esantys šilumos ir kiti tinklai per sprogimą nenukentėjo – veikia ir šildymas. Anot jo, kai kuriuose butuose pirmadienį taip pat bus atstatyta elektra.

„Namo administratorius jau šiandien užsandarins visas angas dėl šalčių, kad sistemos, ypač šildymo, visame name nesusprogtų arba nesugestų“, – kalbėjo T. Jukna.

ELTA primena, kad sekmadienį Panevėžyje, kaip teigia policija, sprogus dujų balionui nukentėjo 1964 m. gimimo asmuo, jis buvo išvežtas į ligoninę. Taip pat buvo suniokoti du butai. 

Pirminiais duomenimis sprogimas įvyko dėl galimai netvarkingo dujų baliono.

Apie sprogimą Nemuno g., 5 esančiame bute, policija pranešimą gavo apie 12 val.