Panevėžio rajono kapinėse – naujovės: stovai su priemonėmis kapavietėms tvarkyti

Panevėžio rajono kapinėse – naujovės: stovai su priemonėmis kapavietėms tvarkyti
Panevėžys
Paįstrio seniūnijos kapines prižiūrinti kapų tvarkytoja Rita Glušokienė teigė, kad socialinė akcija – stovas su priemonėmis kapavietėms tvarkyti – išbandoma pirmą kartą ir paslaugą pradėjo teikti šiais metais, prieš Motinos dieną. RIMVYDO ANČEREVIČIAUS nuotr.
Jūsų Panevėžys Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Džiugu, kad Panevėžio rajone atsiranda vis daugiau iniciatyvų, kurios mažais, bet prasmingais darbais ugdo socialiai atsakingą visuomenę. Pavyzdžiu čia gali būti Paįstrio, Karsakiškio, Smilgių seniūnijos, kurių kapinėse atvykstančiųjų tvarkyti artimųjų amžinojo poilsio vietų pasitinka naujovės – pastatyti stovai, o ant jų sukabinti laistytuvais, šluotos, kauptukai.

Paslauga žmonėms patinka, tik kai kurie abejoja, ar laistytuvai ir kitos kapams tvarkyti reikalingos priemonės nebus pasisavintos.

Pirmas bandymas

Paįstrio seniūnijos kapines prižiūrinti kapų tvarkytoja Rita Glušokienė naujienų portalui JP teigė, kad socialinė akcija išbandoma pirmą kartą.

„Paslaugą pradėjome teikti šiais metais, prieš Motinos dieną. Tai pirmas bandymas, bet esu mačiusi tokias akcijas kitose kapinėse. Be to, akciją įgyvendinti planavau jau prieš porą metų. Labai padėjo seniūnija, kuri nupirko laistytuvus, kauptukus, šluotas, o pati padariau stovą, ant kurio sukabinome įrankius. Šį paslauga teikiama tik Paįstrio kapinėse, kitose seniūnijos kapinėse to nedarome“, – pasakojo R. Glušokienė.

Kibirą nudaigojo

Pasak Paįstrio kapinių prižiūrėtojos, per tą laiką, kai buvo įgyvendintas sumanymas, į priemones nesikėsino.

„Nedingsta tie įrankiai. Gyventojai ar žmonės, atvykę aplankyti artimųjų kapų, juos palieka. Tuomet atvažiavę kitąsyk vėl gali jais pasinaudoti. Taip pat gali pasinaudoti ir kiti, ne seniūnijos, žmonės. Gali naudotis visi. Tik, berods, kibiras buvo dingęs. Kapinėse įrengiame vaizdo kamerą, kad filmuotų konteinerius ir įrankių stovą. Be to, įrankiai sužymėti, gal tai ir stabdo žmones nuo pasisavinimo“, – aiškino R. Glušokienė ir teigė, kad įrankiai ir laistytuvai dar neišnešioti, bei pasidžiaugė, jog Paįstrio kapinės tvarkingos, o kapavietės prižiūrimos.

Įrankius sužymėjo

Paįstrio seniūnijos seniūnas Virginijus Šležas pasakojo, kad įrankius kapavietėms tvarkyti nupirko seniūnija.

„Tai ne naujas dalykas – Lietuvos kapinėse yra tokių stovų su kibirais, laistytuvais ir kitomis priemonėmis. Kapinių prižiūrėtoja Rita pamatė ir pasiūlė Paįstrio kapinėse tokį stovą įrengti. Įrankius nupirkome iš seniūnijos lėšų, skirtų ūkiniams reikmėms. Tai pirmą kartą, bet žinau, kad žmonėms patinka ir naudojasi įrankiais kapams tvarkyti. Kita vertus, svarbu, kad nepradėtų privatizuoti įrankių, bet apie tai pagalvojome ir juos sužymėjome – atsirado užrašai, kad tai seniūnijos darbo įrankiai. Žiemai įrankius nuimsime, jeigu bus ką nuimti“, – kalbėjo seniūnas ir svarstė, jeigu paslauga pasiteisins, ją tęs ir kitąmet.

Stovi ne pirmus metus

Karsakiškio seniūnijos seniūnė Rima Jaškūnienė naujienų portalui JP teigė, kad jų kapinaitėse jau ne pirmus metus pastatytas stovas su įrankiais ir laistytuvais.

„Prie kapinių yra pastatytas stovas. Anksčiau buvo medinis, bet medis neatlaikė – supuvo ir padarėme tvirtesnį – iš metalo. Stende pakabinti laistytuvai, kibiriukai ir įvairūs įrankiai. Kadangi labai gerų įrankių nekabiname, tai žmonės jų nesisavina. Pradžioje darėme, kaip eksperimentą, bet patiko, tai tęsiame akciją ir toliau. Žmones reikia pratinti prie socialinių akcijų, kadangi jos pasiteisino, tai jų neatsisakome“, – sakė R. Jaškūnienė.