PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Spalio 22 d. 11:10

Panevėžio projektams – svarūs šalies ir tarptautiniai apdovanojimai

Panevėžys

G. Kartano nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Panevėžio miesto savivaldybė


325192

Panevėžys jau kelinti metai pelno reikšmingus apdovanojimus už sėkmingai įgyvendintus infrastruktūros, kultūros, ekologijos projektus. Šiemet miestui įteikti 5 apdovanojimai patvirtinantys miesto lyderystę. Šie įvertinimai įrodo, kad Panevėžys drąsiai žengia į priekį, kurdamas modernų, bet tradicijas išlaikantį miestą, kuriame darniai susilieja šiuolaikiniai technologiniai sprendimai, ekologija ir kultūra.

„Džiaugiuosi, kad mūsų pastangos kurti miestą, kuriame harmoningai susilieja modernumas, tradicijos ir ekologija, sulaukia tarptautinio pripažinimo. Šiemet gauti apdovanojimai patvirtina, kad Panevėžys eina teisingu keliu ir įpareigoja mus nesustoti. Miestą tvarkome kompleksiškai – nuo infrastruktūros atnaujinimo iki kultūros plėtros, nuolat siekiame holistinio požiūrio, kad Panevėžys išlaikytų savo unikalumą, išsaugotų tradicijas, bet kartu būtų modernus ir inovatyvus. Mąstome apie ilgalaikį miesto vystymą, įgyvendiname ekologiškus ir novatoriškus sprendimus, kurie daro miestą patrauklų tiek gyventojams, tiek verslui. Ir toliau sieksime, kad Panevėžys būtų modernus, žalias ir inovatyvus miestas – patraukli erdvė gyventi, dirbti, leisti laisvalaikį visiems, kurie jį vadina savo namais“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Vienas svarbiausių šių metų pasiekimų – „Auksinė krivūlė“, kuri Panevėžio miesto savivaldybei įteikta už naują kryptį Europos meno mylėtojų žemėlapyje. Šį įvertinimą Panevėžys pelnė už reikšmingą kultūrinį projektą – birželio 1-ąją visuomenei duris atvėrusį šiuolaikinį menų centrą „Stasys Museum“. Jis tapo ne tik modernumo ir architektūrinio veržlumo simboliu, bet ir nauju Aukštaitijos sostinės vizitiniu ženklu bei kultūros traukos centru Europoje.

Dar du Panevėžio projektai – „Stasys Museum“ ir Senvagės parko rekonstrukcija – pateko į geriausių Lietuvos architektūros kūrinių penketuką. Šie projektai išsiskiria novatoriškais sprendimais ir miestui suteikia modernios infrastruktūros bei vizualinės estetikos. Išskirtinė Senvagės projekto detalė, patraukusi architektų dėmesį – molinių plytų takas, jungiantis pagrindinius parko objektus: salą, tvenkinį, Nevėžio krantines, šlaitus bei aukštutinę ir žemutinę terasas. „Stasys Museum“ sužavėjo paprastumu, logika ir fantazija, išlaikančia menininko Stasio Eidrigevičiaus kūrybos tęstinumą ir ryšį tarp formų bei objektų išreiškiančiais pastato erdviniais sprendimais.

Panevėžys taip pat tapo „Europos burės 2024“ konkurso laureatu už investicijas į žmogų. Šis garbingas apdovanojimas miestui buvo skirtas už statomą modernų kompleksinių paslaugų centrą vaikams su negalia ir jų šeimoms „Harmonijos miestas“. Moderniame kompleksinių paslaugų centre įsikurs konsultacijų ir edukacijos, specializuotos pagalbos šeimai, dienos, laikino atokvėpio, nuoseklaus lavinimo centrai. Tai pirmasis tokio tipo centras Panevėžio regione, kuris teiks visapusišką pagalbą šeimoms.

Seniausio Panevėžyje Skaistakalnio parko perlu vadinama Juozo Čerkeso-Besparnio sodyba, po rekonstrukcijos atgimusi kaip kūrybiškumo centras „Pragiedruliai“, pripažinta geriausiu 2023 metų rekreacinės architektūros kūriniu. Gamtos apsuptyje atgimęs kūrybiškumo centras virto bendruomenę vienijančia vieta, kurioje susijungia paveldas, dabartis ir ateitis.

Panevėžys šiais metais pripažintas žaliausia šalies savivaldybe. Šis apdovanojimas skirtas už nuoseklias pastangas aplinkosaugos srityje, siekiant prisidėti prie klimato kaitos mažinimo. Miestas įgyvendina tvarios plėtros strategiją, kuri skatina darnų judumą, gerina viešųjų paslaugų prieinamumą bei kuria integruotą bevariklio transporto sistemą. Panevėžyje aktyviai rūšiuojamos maisto ir tekstilės atliekos, o miesto tarybos sprendimu renginiuose draudžiama naudoti vienkartinius plastikinius gaminius. Dauguma miesto gyventojų prijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų, o elektromobilių įkrovimo stotelių ir dviračių takų tinklas atspindi savivaldybės siekį skatinti tvarų judėjimą.

Galiausiai, Panevėžys pateko tarp septynių miestų, atrinktų į konkurso „Europos žaliojo išmanaus turizmo lyderis 2025“ finalą. Miestas nominuotas šiam įvertinimui už tvaraus turizmo plėtrą, dviračių takų ir žaliųjų zonų plėtojimą, taip pat už inovatyvias iniciatyvas, skatinančias aktyvų laisvalaikį bei ekologinį sąmoningumą. Panevėžio pateikimas į šio prestižinio konkurso finalą yra svarbus miesto pripažinimas tarptautiniu lygiu.

Praėjusiais metais Panevėžys taip pat sulaukė daugybės įvertinimų ir apdovanojimų. Lietuvos savivaldybių pasirengimo priimti turistus reitinge, kuriame buvo įvertintos geriausiai turizmui pasiruošusios savivaldybės ir lankytinos vietos, kaip sėkmingi pavyzdžiai išskirti net keturi Panevėžio objektai: Dailės galerija, Laisvės aikštė, Kultūros ir poilsio parkas bei Panevėžio paplūdimys.

Be to, tarptautinės organizacijos „Transparency International“ atliktas tyrimas patvirtino, kad Panevėžys yra skaidriausia Lietuvos savivaldybė.

Miestas pernai taip pat sulaukė aukšto įvertinimo „Financial Times“ investicijų ekspertų padalinio „fDi Intelligence“ sudarytame reitinge, užimdamas ketvirtąją vietą mažųjų Europos miestų kategorijoje už tiesioginių užsienio investicijų strategiją.

Praėjusių metų apdovanojimų sąrašą papildė ir miesto savivaldybei įteiktas Europos Tarybos ženklas už nepriekaištingą demokratinį valdymą, o „Ekrano“ marių projektas buvo pripažintas vienu sėkmingiausių ES lėšomis finansuojamų Vidaus reikalų ministerijos projektų.

Lietuvos sporto vadybos apdovanojimuose Panevėžys buvo paskelbtas Lietuvos sporto miestu 2023 metais, pripažįstant jo indėlį į sporto infrastruktūros plėtrą ir sporto renginių organizavimą.

Panevėžys atsinaujina ir kryptingai dirbama kuriant ateities miestą, kuriame harmoningai susijungia inovacijos, ekologija ir kultūra.

#PANEVĖŽYS#PROJEKTAI#APDOVANOJIMAI