Panevėžio objektai – tarp šalies lyderių turizmo srityje

Panevėžys
Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Panevėžio miesto savivaldybė

Nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ užsakymu atliktas beveik dviejų tūkstančių Lietuvos turistinių objektų vertinimas. Juo remiantis paskelbtas 60 Lietuvos savivaldybių pasiruošimo priimti turistus reitingas, atskleistos geriausiai turizmui pasirengusios savivaldybės, lankytinos vietos, įvardytos tobulinimo kryptys ir galimybės.

Reitinge kaip gerieji pavyzdžiai įvardyti net keturi Panevėžio objektai – Dailės galerija, Laisvės aikštė, Kultūros ir poilsio parkas, Panevėžio paplūdimys.

„Džiaugiuosi, kad Panevėžiui skiriami aukšti įvertinimai. Panevėžys sparčiai atsinaujina, gražėja, vyksta nuoseklūs miesto infrastruktūros atnaujinimo darbai, miestas kasmet vis labiau keičiasi, darosi patogesnis ir įdomesnis panevėžiečiams ir svečiams. Džiugina, kad iš 60 šalies savivaldybių Panevėžys ir čia esantys lankytini objektai yra pastebimi. Šis įvertinimas mus dar labiau įpareigoja siekti teigiamų pokyčių mieste“, – sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Tyrimus vykdančios UAB „Eurointegracijos projektai“ atlikto vertinimo metu buvo išskirti patraukliausi Lietuvos turistiniai objektai, paslaugų išvystymo stiprybės ir silpnybės, įvardytos tobulinimo kryptys bei galimybės. Vertinant pasirinktą objektą, buvo atsižvelgta į susisiekimo galimybes, viešojo transporto lokaciją, privažiavimo kelių būklę. Tyrimo metu vertinta lankytinų vietų būklė ir tvarka – ar yra įrengti tinkami pėsčiųjų takai ir kiti komfortą užtikrinantys elementai, ar objektai draugiški šeimoms su vaikais, neįgaliesiems, ar informacija pateikta ir užsienio kalbomis, atkreiptas dėmesys į atsiskaitymo galimybes, inovatyvumą ir kt.

Siekiant struktūrizuoto vertinimo, tyrimo metu turistiniai objektai buvo sugrupuoti į skirtingas kategorijas. Iš viso išskirta 13 skirtingų kategorijų, kurios apima svarbiausius turistinius traukos objektus visoje šalyje.