Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Etaplius.LTŠaltinis: Panevėžio miesto savivaldybė
„Panevėžio švietimo centras per du veiklos dešimtmečius pelnytai užsitarnavo kompetentingos ir profesionalios komandos vardą bei pagarbą. Būtent jis tapo pagrindiniu varikliu, į pasirinktą miesto strateginę Pramonė 4.0 kryptį ir jos įgyvendinimą įtraukiant švietimo įstaigas, visą švietimo bendruomenę. Būtent centras ėmėsi įgyvendinti miestui nepaprastai svarbius „RoboLabo“ ir STEAM atviros prieigos centro projektus ir padarė tai nepriekaištingai. Sveikinu su gražiu jubiliejumi ir esu dėkingas Jūsų komandai. Linkiu kuo didžiausios sėkmės ateities darbuose“, – sukakties proga sveikino Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.
„Nepastebimai prabėgo dvidešimt darbingų metų nuoširdžiai bendraujant ir bendradarbiaujant – džiaugiantis rezultatais, sprendžiant problemas, įgyvendinant idėjas. Dėkoju Panevėžio savivaldybės vadovams už nuolatinį palaikymą ir pasitikėjimą, centro komandai, mokytojams, mokyklų vadovams – už ilgametę profesinę draugystę, atvirumą pozityvioms iniciatyvoms, dialogui, bendradarbiavimui. Panevėžio trečiojo amžiaus universitetui, Suaugusiųjų neformaliojo švietimo koordinacinei grupei už jaunatvišką požiūrį, entuziazmą ir savanorystę. Ir žinoma visam kolektyvui – už tikėjimą institucijos vizija ir atsakomybę, kūrybišką požiūrį į iššūkius ir aktyvių rūpinimąsi Panevėžio bendruomene“, – sveikinimo kalbą sakė Panevėžio švietimo centro direktorė Asta Malčiauskienė.
Gražios sukakties proga Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas įteikė padėką Panevėžio švietimo centro direktorei Astai Malčiauskienei.
Savivaldybės Švietimo skyriaus padėkos raštai įteikti ilgamečiams Panevėžio švietimo centro darbuotojams:
Birutei Šinkūnaitei, metodininkei, už tvarias iniciatyvas telkiant ikimokyklinio ugdymo pedagogus profesiniam tobulėjimui, patirties sklaidai ir savanorystei;
Gintai Martinkienei, metodininkei, už tvarias iniciatyvas telkiant Panevėžio ugdymo įstaigų bendruomenes profesiniam tobulėjimui, patirties sklaidai ir savanorystei;
Rimai Šarkanienei, metodininkei, už tvarias iniciatyvas telkiant pedagoginę bendruomenę profesiniam tobulėjimui, patirties sklaidai ir švietimo, kultūros ir verslo jungčių plėtojimą;
Virginijai Juknienei, metodininkei, mokytojai ekspertei, už sistemingą, pozityvų miesto bendruomenių narių iniciatyvų skatinimą ir palaikymą plėtojant darniai veikiančią neformaliojo švietimo sistemą Panevėžio mieste.
Panevėžio miesto švietimo centras įsteigtas 2002 m., daugiau nei dešimtmetį centro pagrindinė veikla buvo pedagogų ir mokyklų bendruomenių profesinis tobulėjimas. Panevėžio savivaldybės tarybos sprendimu 2016 m. centrui buvo deleguota suaugusiųjų neformalaus švietimo koordinavimo funkcija.
Nuo Panevėžio miesto švietimo centro įsteigimo dienos, veiklos apimtys didėjo ženkliai: sparčiai gausėjo besimokančiųjų suaugusiųjų skaičius, aktyviai plėtojama Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio fakulteto veikla, įkurta Panevėžio suaugusiųjų neformaliojo švietimo koordinacinė grupė, kasmet stiprėjo tarptautinis bendradarbiavimas. Įgyvendinant Panevėžio Pramonės 4.0 vystymo strategiją Panevėžio miesto savivaldybės tarybos sprendimu centre įsteigti 2 svarbūs padaliniai – 2019 m. rugsėjį duris atvėrė Panevėžio robotikos centras „RoboLabas“, o 2021 m. pradėjo veikti antrasis centro padalinys – Panevėžio regioninis STEAM atviros prieigos centras.
Šiandien institucijos veikla apima vaikų ir suaugusiųjų neformalųjį švietimą ir yra vienintelė Panevėžio miesto švietimo įstaiga, apjungianti įvairaus amžiaus panevėžiečius mokymuisi visą gyvenimą bei Pramonės 4.0 vystymo Panevėžio regione 2019–2023 m. strategijos idėjoms įgyvendinti ir plėtoti.
Šventinėje konferencijoje mokslinius pranešimus skaitė inovatyvių ir lyderiaujančių gimnazijų vadovai, mokslininkai, žinomi šalies kultūros veikėjai, taip pat aktyvūs Panevėžio miesto mokytojai praktikai. Garbės svečio teisėmis pranešimą „Neuromokslinis požiūris į vaikų emocinį ir socialinį pasaulį“ skaitė žinoma neurobiologė dr. Laura Vencė. Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos direktorius Rytis Komičius palietė nūdienai aktualią temą „Ką žinome apie mokymąsi ir ar galima „atmokti“ tai, ką jau esame išmokę?“. Žinomas kultūros veikėjas, žurnalistas, prodiuseris ir rašytojas Rytis Zemkauskas palietė žurnalistinę temą, susijusią su švietimu „Žurnalistika: kaip ji kuria mūsų pasaulį – tikrą ir išgalvotą?“.