Panevėžio meras R. M. Račkauskas lieka išteisintas „Lietkabelio“ paramos byloje

Panevėžio meras R. M. Račkauskas lieka išteisintas „Lietkabelio“ paramos byloje
Panevėžys
BNS / Scanpix.com nuotr.
Ingrida Steniulienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Lietuvos apeliacinis teismas antradienį paliko galioti išteisinamąjį nuosprendį prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi „Lietkabelio“ krepšinio klubo paramos byloje kaltintam Panevėžio merui Ryčiui Mykolui Račkauskui.

Šioje byloje taip pat lieka išteisintas „Lietkabelio“ prezidentas Alvydas Bieliauskas, jis taip pat buvo kaltinamas dėl prekybos poveikiu.

Po Apeliacinio teismo verdikto nuosprendis įsiteisėjo.

„Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorės Dalios Markauskienės skundą atmesti. Teisėjų kolegija mano, kad pirmos instancijos teismas visapusiškai, objektyviai išnagrinėjo bylą, įstatymo taikymo klaidų nepadarė ir pagrįstai kaltinamuosius išteisino dėl jiems pareikštų kaltinimų prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimo tarnyba“, – per posėdį sakė nutartį paskelbusi teisėja Jūratė Jakubonienė. 

Apeliacinį skundą pateikusi prokurorė prašė pripažinti R. M. Račkauską kaltu bei jam paskirti 99,9 tūkst. eurų baudą, taip pat septyneriems metams atimti teisę dirbti valstybės tarnyboje.

Krepšinio klubo „Lietkabelis“ prezidentą taip pat prašyta pripažinti kaltu ir nubausti 35 tūkst. eurų bauda.

Prokuratūros duomenimis, jog 2019 metų pavasarį, lankydamasis krepšinio klubo „Lietkabelis“ vadovo biure Vilniuje, R. M. Račkauskas esą paprašė verslininko paslaugos – padengti jo vadovaujamo visuomeninio rinkimų komiteto 3 tūkst. eurų skolą, likusią po ankstesnių savivaldos rinkimų.

Įtariama, kad už tai R. M. Račkauskas pažadėjo, jog kelios Panevėžio miesto savivaldybės valdomos įmonės suteiks vilniečio vadovaujamam krepšinio klubui papildomą finansinę paramą be jau skiriamos iš miesto biudžeto.

Vilniaus apygardos teismas abu kaltinamuosius išteisino, nes nebuvo nustatytas prekybai poveikiu būtinas korupcinis susitarimas bei padarė išvadą, jog byloje nėra duomenų, jog R. M. Račkausko prašymas duoti paramos buvo susijęs su jo ketinimu gauti kyšį.

Dėl piktnaudžiavimo meras išteisintas, nes nepasitvirtino kaltinimas, kad jis taip elgėsi dėl naudos sau ar kitų asmenų turinių interesų, jo veiksmai nesiekė nusikalstamai veikai prilyginamo pavojingumo laipsnio.

Lietuvos apeliacinis teismas taip pat yra baigęs nagrinėti kitą bylą, kur Panevėžio meras pirmos instancijos teismo yra nuteistas už piktnaudžiavimą. Nuosprendis šioje byloje dar nepaskelbtas.

30 tūkst. eurų bauda nubaustas miesto vadovas joje prašo ankstesnį nuosprendį panaikinti.

Panevėžio vadovas nuteistas už tai, kad per savo patarėją Gintarę Maskoliūnienę davė neteisėtus nurodymų savivaldybės tarnautojams ir taip siekė, kad savivaldybės organizuojamų viešinimo ir komunikacijos srities viešųjų pirkimų laimėtoja taptų su verslininku Mariumi Vaupšu susijusi įmonė „Lukrecijos reklama“.

Sausį Šiaulių apygardos teismas kaltu dėl piktnaudžiavimo pripažinęs merą ne tik skyrė jam baudą, bet ir penkerius metus atėmė teisę dirbti valstybės tarnyboje, taip pat konfiskavo daugiau nei 5 tūkst. eurų.

G. Maskoliūnienė taip pat pripažinta kalta, jai skirta 25 tūkst. eurų bauda, taip pat atimta teisė penkerius metus dirbti valstybės tarnyboje. M. Vaupšas yra miręs, todėl jo atžvilgiu byla pernai buvo nutraukta.