Panevėžio menų gimnazijos mokiniai skundžiasi sąlygomis bendrabutyje: kambariuose temperatūra kartais nukrenta žemiau 10 laipsnių

BeFunky-collage(300)
Panevėžys
Panevėžio Vytauto Mikalausko menų mokyklos nuotr.
Viktorija Smirnovaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM) pavaldžios Panevėžio Vytauto Mikalausko menų mokyklos bendrabutyje apsistoję moksleiviai piktinasi prastomis gyvenimo sąlygomis, tačiau ministerija teigia skundų dėl to nesulaukusi. Pasak ŠMSM, per 16 metų gimnazijai iš viso skirta apie 4 mln. eurų, tačiau lėšos vadovų sprendimu būdavo nukreipiamos tik mokyklos pastato renovacijai.

Pasak moksleivių, pro langus žiemą pučia šaltas oras, kambariuose temperatūra kartais nukrenta žemiau 10 laipsnių, tenka šildytis šildytuvais – neseniai dėl to viename kambarių užsidegė rozetė, teko kviesti gaisrininkus, rašo naujienų portalas „Jūsų Panevėžys“.

Visgi ilgametė gimnazijos vadovė Emilija Kriščiūnaitė mano, kad mokiniai sąlygomis bendrabutyje skundžiasi kažkieno raginami, mat, pasak jos, gyvenamos mokyklos patalpos nuolat remontuojamos pagal išgales, taip pat atsižvelgiama ir į moksleivių prašymus dėl reikalingų daiktų įsigijimo.

„Pernai pripirkta patalynės, per trejus metus nupirktos visiškai naujos lovos, o jie rašo, kad sulūžusios. Tai kaip įrodyti? Tai paskui ir klausiame vaikų – kieno ta sulūžusi lova? O visi tyli. Čia yra kažkieno interesas skųsti – kieno, nežinau“, – Eltai teigė E. Kriščiūnaitė.

„Bendrabutyje nuolat ką nors taisome, kur sutaupomos kokios lėšos – jei tik liko pinigėlių, dušo kabinos iškart nuperkamos. Trūksta šaldytuvo? Nupirkome. (...) Yra dušo kabinos, dujinės, šaldytuvai nauji, langai plastikiniai – viskas iš sutaupytų pinigėlių“, – sako mokyklos vadovė.

Ji priduria, jog vadovybė svarsto ir apie bendrabučio renovaciją, nuolat dėl to bendraujama su ministerija, Visgi kol kas pokyčių dar reikės palaukti, pripažįsta vadovė.

„Reikia sienų apšiltinimo – nedaug, bendrabutis vienaplokštis, tai ne mokyklos sienos. Pastatas nedidelis. (...) Paprašiau apšiltinimo architektų, kurie ir mokykloje dirbo, kad paskaičiuotų sąmatą tokio projekto, gal ne tiek daug ir kainuotų“, – sakė E. Kriščiūnaitė.

Per 16 metų mokyklai ir bendrabučiui ministerija skyrė 4 mln. eurų

ŠMSM pavaldi gimnazija, pasak ministerijos, nuo 2007 m. iš viso gavo 4 mln. eurų vertės investicinių lėšų. Šiemet gimnazijai numatyti dar 242 tūkst. eurų, tačiau nei vienas iš jų nebus skirtas bendrabučiui.

„ŠMSM Panevėžio Vytauto Mikalausko menų mokyklos pastatui ir bendrabučiui remontuoti – bendram investiciniam projektui – 2007–2023 m. laikotarpiu skyrė 4 mln. eurų. 2024 m. – papildomai 242 tūkst. eurų investicijų projektui baigti įgyvendinti. Visos lėšos panaudotos mokyklos pastato renovacijai“, – nurodoma Eltai perduotame ministerijos komentare.

Ministerijos atstovai taip pat pažymi, jog nėra sulaukę gimnazijos prašymų dėl papildomo finansavimo.

„Mokykla nesikreipė dėl papildomo finansavimo bendrabučiui, nebuvome gavę ir nusiskundimų dėl bendrabučio patalpų. Nors mokykla ir nesikreipė, skirsime lėšų ir šiemet bus atlikti būtiniausi bendrabučio vidaus remonto darbai, kurie greitai ir reikšmingai pagerintų mokinių gyvenimo kokybę“, – teigia ministerija.

Nurodoma, jog šiuo metu ŠMSM taip pat vertina galimybes bendrabutyje gyvenančius mokinius apgyvendinti ir kituose Panevėžio miesto bendrabučiuose.