REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Rugpjūčio 27 d. 16:45

Panevėžio krašto žmonių su negalia sąjunga vykdo socialinį projektą

Panevėžys

J. Dumša, JP nuotr.

Jūsų PanevėžysŠaltinis: Etaplius.lt


143646

Panevėžio krašto žmonių su negalia sąjunga (PKŽNS), bendradarbiaudama kartu su Panevėžio Vietos veiklos grupe (VVG) ir Europos socialinio fondo agentūra, vykdo projektą, kurio esmė suteikti socialinę paramą – padėti negalią turintiems ir senyvo amžiaus žmonėms susitvarkyti buityje, padėti jiems integruotis į visuomenę.

Projekto partneris – Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka.

Pagrindinis projekto tikslas – suteikti socialines paslaugas socialinę atskirtį patiriantiems asmenims ir jų šeimoms, mažinti socialinę atskirtį ir didinti Panevėžio miesto senyvų ir neįgalių žmonių socialinę integraciją, įtraukiant į organizuojamą veiklą vietos bendruomenių savanorius.

Skatina bendrystę

PKŽNS pirmininkas Jonas Dumša aiškino, koks pagrindinis šios socialinės veiklos tikslas.

„Svarbiausia – padėti sėkmingai socialinę atskirtį patiriančius asmenis ir jų šeimas integruotis visuomenėje, o viena iš efektyviausių socialinių veiklos metodų, padedanti išgyventi krizinį periodą tai savitarpio pagalbos grupės. Abipusė pagalba susijusi su atsakomybe, kurią žmonės jaučia vieni kitiems, skatina bendrystę“, – kalbėjo J. Dumša apie projekto vertę.

Svarbiausia – padėti silpnesniam

Pasak PKŽNS vadovo, Panevėžio krašto žmonių su negalia sąjunga, vykdydama projektą, organizuoja žmonių su judėjimo negalia savitarpio pagalbos grupės užsiėmimus.

„Grupėje didžiausias dėmesys skiriamas dalyvių pasisakymams – kiekvienas turi galimybę dalintis patiriamais išgyvenimais, iššūkiais, problemomis ir džiaugsmais, bei sulaukti paramos, paskatinimo ar palaikymo iš panašaus likimo žmonių. Dar labai svarbu didinti žmonių pasitikėjimą, mokytis kelti realius tikslus, skatinti asmenybės individualumo ir savarankiškumo atsiskleidimą. Labai svarbu iškelti užslopintas emocijas ir problemas, pajusti gyvenimo džiaugsmą ir pilnatvę“, – sakė J. Dumša ir pridūrė:

„Tokios savitarpio pagalbos grupės įtraukia žmones, kurie jau išgyveno panašias problemas ir padeda tiems, kurie jų turi tuo metu, padeda priimti geriausius sprendimus, kurie užtikrina asmens apsaugą nuo socialinių rizikos pavojų.“

Paslaugų nebūna per daug

Panevėžio krašto žmonių su negalia sąjungos pirmininkas J. Dumša aiškino, kad projektinis pasiūlymas neapsiriboja vien tik socialinėmis paslaugomis.

„Pakalbinus žmones paaiškėjo, kad ir sociokultūrinių paslaugų nebūna per daug. Projekto pavadinimas – „Socialinės atskirties mažinimas per socialinių paslaugų ir sociokultūrinės veiklos organizavimą pasitelkiant savanorius“. Todėl projektas skirtas socialinės rizikos asmenims ir jų šeimoms, kurie dėl amžiaus, negalios ar kitų priežasčių negali savarankiškai rūpintis asmeniniu gyvenimu“, – aiškino J. Dumša.

Veikloje dalyvauja savanoriai

Pasak jo, savitarpio pagalbos grupės veiklą įtrauktiems žmonėms suteikiamos ne tik socialinės paslaugos, mažinti socialinę atskirti, bet į veiklą įtraukti savanorius.

„Projekto metu pirmiausia buvo apmokyti savanoriai. Tuomet su savanorių pagalba namuose teikiamos asmeninės higienos ir priežiūros paslaugos. Be to, vyksta žmonių su judėjimo negalia ir jų šeimos narių savitarpio pagalbos užsiėmimai. Norėdami sumažinti kultūrinio gyvenimo atskirtį, padedame žmonėms lankyti parodas, organizuojame įvairius susitikimus, paskaitas. Taip pat rengiame kultūrines, edukacines, pažintines išvykas“, – aiškino projekto esmę J. Dumša.

jusupnv-03-1.jpg



REDAKCIJA REKOMENDUOJA