PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Koronavirusas2020 m. Birželio 2 d. 16:30

Panevėžio karščiavimo klinika nepaklausi: skaičiuojami tūkstantiniai nuostoliai

Panevėžys

Rimvydo ANČEREVIČIAUS nuotr.

Jūsų PanevėžysŠaltinis: Etaplius.lt


133121

Panevėžyje, Miesto poliklinikos patalpose, nuo balandžio 3 dienos pradėjo veikti karščiavimo klinika. Jos darbo koordinatorius – Panevėžio miesto poliklinikos direktorius Karolis Valantinas. Tačiau Sveikatos apsaugos ministerijos įsteigtu dariniu Panevėžio poliklinikos vadovas nesidžiaugia – klinika nėra populiari ir kartais per dieną nesulaukia nė vieno paciento.

Priima su siuntimu

Į Panevėžio karščiavimo kliniką gali atvykti 18-60 metų miesto bei rajono gyventojai, turintys elektroninį siuntimą iš šeimos gydytojo dėl bent vieno iš viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų (kosulio, gerklės skausmo, pasunkėjusio kvėpavimo) bei karščiavimo – kada temperatūra 37,8⁰ C ir aukštesnė.

Su gavusiais gydytojo siuntimą gyventojais susisiekiama ir laiką apsilankyti karščiavimo klinikoje paskiria klinikos koordinatorius. Kadangi lankytojų sulaukiama mažai, nuo birželio 1 dienos karščiavimo klinika pakeitė darbo laiką – dirbs pirmadienį, trečiadienį ir penktadienį.

dsc-2012.jpg

Klinika – galvos skausmas

Panevėžio miesto poliklinikos direktorius K. Valantinas naujienų portalui JP pasakojo, kad per gegužės mėnesį į kliniką kreipėsi vos 25 asmenys.

„Tai labai nedaug žmonių. Būna dienų, kai į kliniką niekas neateina. Tačiau karščiavimo klinikos savavališkai uždaryti negaliu. Laukiu, kol tokį sprendimą priims Vyriausybė. Panevėžio karščiavimo klinika – galvos skausmas. Nesvarbu, kad į ją kreipiasi per dieną vienas žmogus, bet po jo apsilankymo visas patalpas būtina dezinfekuoti, o aptarnaujantį personalą perrengti naujais apsauginiais kostiumais“, – teigė K. Valantinas ir tvirtino, kad tiksliai negali pasakyti, kiek Panevėžiui kainuoja klinikos išlaikymas:

„Panevėžio poliklinikoje karščiavimo klinikai skirta plotas nemažas – 358 m². Jis visiškai izoliuotas nuo kitų patalpų. Kliniką aptarnauja 4 medikai. Be to, turi tuo metu dirbti ir šalia įsikūrusi bendrovė, kurioje atliekamas magnetinis rezonansas. Aptarnaujantis kliniką personalas turi dirbti, nors per dieną kartais nesulaukia lankytojų.“

Dirbs kas antrą dieną

Pasak atsakingo už karščiavimo klinikos veiką K. Valantino, kadangi klinika nėra populiari, nuspręsta keisti darbo ritmą.

„Per savaitę dirbsime kas antrą dieną: pirmadienį, trečiadienį, penktadienį. Galbūt didesniuose miestuose karščiavimo klinikos dažniau lankomos, bet Panevėžyje – ne. Gerai, kad karščiavimo klinikose dirba ne tik Panevėžio poliklinikos medikai bet ir privačių – šeimos klinikų gydytojai. Sąnaudos išlaikyti karščiavimo kliniką nemažos. Vien patalpų dezinfekcijai Panevėžio miesto savivaldybė atseikėja iki 500 eurų. Be to, karščiavimo klinikoje dirbantiems medikams mokame 100 proc. priedus. Taip yra nustatyta. Tokie pat priedai mokami ir medikams, dirbantiems mobiliajame punkte“, – aiškino K Valantinas ir tęsė:

dsc-2029.jpg

„Kadangi karščiavimo klinikos savavališkai uždaryti negalima, manau, kad būtų galima jai skirti mažesnį plotą. Užtektų tam ir 50 m². O tokios patalpos yra. Ten dabar įrengta socialinė įstaiga – prausykla, kuri šiai dienai lankytojų neturi.“

Poliklinika atnaujino veiklą

Panevėžio poliklinikos vadovas priminė, kad jo vadovaujama įstaiga atnaujino veiklą, bet poliklinika nedirba, kaip dirbo iki karantino.

dsc-2031.jpg

„Medikai per darbo dieną negali priimti iki 30 pacientų, kaip anksčiau. Dabar gali jų priimti iki 6. Taip yra todėl, kad po kiekvieno paciento būtina patalpas dezinfekuoti ir jas paruošti kitam žmogui priimti. Manau, kad ir pasibaigus karantinui, pacientų srautai bus mažesni. Poliklinika bus apytuštė ir karantinui pasibaigus“, – teigė K. Valantinas.

jusupnv-03-1.jpg