Panevėžio Kalėdų eglė jau nukentėjo nuo vandalų: sudaužyti žaliaskarę puošiantys žaisliukai

ZVL06590
Panevėžys
ŽIVILĖS VEČIORKUTĖS, DOMO URBONO (JP) nuotr.
Raimonda Mikučionytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Jūsų Panevėžys

Vos pusantros savaitės išpuošta ir šventiškai spindinti Panevėžio žaliaskarė, jau nukentėjo nuo vandalų: po trylikos metų natūralią eglę puošiančius raudonus ir geltonus burbulus kažkas jau sugebėjo ir sudaužyti.

Pakeis sudaužytus žaisliukus

Panevėžio Kalėdų eglę ir Laisvės aikštės prieigas puošusios bendrovės „Lumidėja“ vadovas Karolis Balvočius nesidžiaugia iš naujienų portalo JP korespondentų išgirdęs tokią naujieną.

„Tik iš jūsų išgirdau, kad sudaužyti eglę puošiantys žaisliukai. Reikės keisti, kitos išeities neturime. Atvažiuosime ir pakeisime. Jau planavome važiuoti į Panevėžį, dėl kitų projektų, dabar važiuosime ir žaisliukų keisti. Kita vertus, vandalizmas nėra svetimas. Jau skambino iš Kuršėnų, ten irgi kažkas panašaus įvyko“, – kalbėjo K. Balvočius.

Ne pirmas kartas

Beje, tai jau ne pirmas kartas, kai Panevėžyje nukenčia Kalėdų eglutės.

Praėjusiais metais naujienų portalo JP skaitytojas atsiuntė nuotraukas, kuriose buvo matomi taip pat suniokoti Kalėdų eglės žaisliukai.

Priminsime, kad ir 2019 metais, įsismarkavęs vėjas, pridarė bėdos, bet ne žmonės, o sidabrinei Panevėžio eglei – nulenkė viršūnės papuošalą. Tuomet buvo pasidžiaugta, kad vėjas nenuvertė eglės.

Tačiau, jau sulaukus Naujųjų Metų, sausio 1-ąją, vėl buvo netikėtumai su Panevėžio Kalėdų egle. Naujienų portalo JP skaitytojai tąkart taip pat siuntė nuotraukas, kuriose užfiksuota pasvirusi, kone krentanti, Kalėdų eglės viršūnė.

Dar įdomiau buvo 2018 metų pabaigoje, kai užgeso Panevėžio miesto kalėdinę eglę puošiančios girliandos.

Dovanojo gyvą eglę

Beje, šiais metais Panevėžio miestui gyvą eglę dovanojo įmonės „Asirinta“ ir „Dujostata“, o Kalėdų eglės ir miesto šventiniu papuošimu, kaip ir pernai, rūpinosi viešųjų pirkimų konkursą laimėjusi UAB „Lumidėja“.

„Kalėdų garsai“ – tokia šiemet pasirinkta Panevėžio miesto Kalėdų eglės ir miesto puošybos tema, taip siekiant pratęsti 520-ojo miesto gimtadienio tematiką „Panevėžys skamba gerai“.

Kalėdinės eglės puošybai iš Panevėžio miesto savivaldybės biudžeto skirta šiek tiek per 42 tūkst. eurų, viešųjų miesto erdvių papuošimui – per 79 tūkst. eurų.

Jūsų Panevėžys