Sportas2018 m. Sausio 23 d. 16:32

Panevėžio dviratininkai – lyderių gretose

27125

Minske (Baltarusija) vykusiame 2017-2018 m. sezono Pasaulio dviračių treko taurės varžybų paskutiniajame etape Lietuvos rinktinė iškovojo net 3 sidabro medalius ir pagal medalių skaičių pasidalijo trečią vietą. Lietuvaičiai pagal apdovanojimų skaičių pateko tarp lyderių.

Šeštadienį sidabrą pelnė moterų sprinte kovojusi panevėžietė Simona Krupeckaitė, o sekmadienį ji kartu su Migle Marozaite komandų sprinte pelnė dar vieną sidabro medalį. Tai – aukščiausias lietuvių pasiekimas Pasaulio taurės varžybose šioje rungtyje nuo 2012-ųjų. Bendrojoje Pasaulio taurės varžybų komandų sprinto įskaitoje Lietuvos atstovės (1175 tšk.) užėmė septintą vietą. Klasifikuota 21 komanda.

Vyrų sprinto rungtyje puikiai pasirodęs Vasilijus Lendelis pasidabino sidabro medaliu. Tai jau trečiasis 22 metų panevėžiečio medalis pasaulio taurės varžybose. Svajūnas Jonauskas tarp 23 dalyvių liko 14-as. Galutinėje Pasaulio taurės varžybų sprinto įskaitoje V. Lendelis (1230 tšk.) užėmė ketvirtą vietą. S. Jonauskas (221 tšk.) tarp 66 klasifikuotų dviratininkų liko 36-as.

Moterų keirino rungtyje (16 dalyvių) M. Marozaitė užėmė 10-ą vietą.

Paskutiniajame pasaulio taurės etape Lietuvos rinktinei atstovavo dar viena panevėžietė Olivija Baleišytė. Ji daugiakovėje užėmė penktą, o skreče – šeštą vietas. Galutinėje pasaulio taurės varžybų daugiakovės įskaitoje O. Baleišytei atiteko trečia vieta (1175 tšk.). Klasifikuota 51 dviratininkė.

Varžyboms Lietuvos sportininkus ruošė treneriai Dmitrijus Leopoldas, Anatolijus Novikovas ir Eglė Zablockytė. Dalyvavo 244 dviratininkai iš 44 komandų ir 35 šalių.

Galutinėje pasaulio taurės varžybų įskaitoje Lietuvos rinktinė (8846 tšk.) tarp 65 komandų klasifikuota 17-a.

Vasario 28 - kovo 4 dienomis Apeldorne (Nyderlandai) vyks pasaulio dviračių treko čempionatas.