Panevėžio centre – vairuotojus klaidinantys kelio ženklai

Panevėžio centre – vairuotojus klaidinantys kelio ženklai
Panevėžys
RIMVYDO ANČEREVIČIAUS nuotr.
Jūsų Panevėžys Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Panevėžyje pradeda veikti naujos kartos šviesoforai. Jau pajungti šviesoforai J. Biliūno g.-Vilniaus g.-Velžio kelio sankryžoje. Kiti, miesto centre, naujos kartos šviesoforai bus pajungti artimiausiu metu – gavus leidimą iš ESO prisijungti prie elektros tinklų.

Tačiau centrinėje Panevėžio sankryžoje iškilo problema, kur susikerta Vilniaus ir J. Basanavičiaus gatvės. Dar nepradėjus veikti naujos kartos šviesoforams, virš jų atsirado kelio ženklas, leidžiantis sukti į kairę iš Vilniaus gatvės į J. Basanavičiaus gatvę. Vairuotojus pastarasis ženklas, ne tik stebina, bet ir glumina, nes sukti į kairę nėra galimybės.

Ženklas neturėjo matytis

Bendrovės „Eismo valdymo sistemos“ vadovas Tomas Smulka pripažino, kad taip neturėtų būti.

„Situaciją žinau ir ją deriname su Panevėžio miesto savivaldybe. Bus priimtas sprendimas ir problema bus išspręsta“, – aiškino T. Smulka ir teigė, kad veikiant senos kartos šviesoforui, minėtas kelio ženklas turėjo būti uždengtas.

Įrengs trečią juostą

Panevėžio miesto savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas Dalius Vadluga naujienų portalui JP aiškino, kad šio kelio ženklo, kol nepradėjo veikti naujos kartos šviesoforai, neturėjo matytis.

„Kelio ženklas turėjo būti uždengtas. Be to, kol neveikia nauji šviesoforai, kelio ženklas „neveikia“ – jis nedelsiant bus uždengtas.  Savivaldybėje vykusiame pasitarime priimtas sprendimas Vilniaus gatvėje daryti trečią kelio juostą, kad sankryžoje būtų galima sukti į kairę. Kita juosta – važiuoti tiesiai, o kraštinė – važiuoti į dešinę. Kol bus įrenginėjama trečia gatvės juosta, šviesoforai neveiks“, – paaiškino D. Vadluga ir atsiprašė vairuotojų už atsiradusius nesklandumus.

Pradėjus veikti šviesoforams, eismas Panevėžio centre sulėtės. Tačiau specialistai tiki, jog naujos kartos šviesoforai sankryžas padarys saugesnėmis.

Eismas – saugesnis

Šviesoforus prižiūrėsiančios bendrovės „Eismo valdymo sistemos“ vadovas Tomas Smulka neslepia, kad pradėjus veikti šviesoforams – eismas Panevėžio centre sulėtės, bet jis tiki, jog naujos kartos šviesoforai sankryžas padarys saugesnėmis.

„Dar miesto centre, Vilniaus g.-J. Basanavičiaus g. ir Vilniaus g.-Ramygalos g. sankryžose, naujos kartos šviesoforai nepajungti, bet, kai gausime leidimą iš ESO prisijungti prie tinklų, šviesoforai bus įjungti. Analogiškai šviesoforai bus įjungti Ukmergės g.-J. Basanavičiaus g. ir J. Basanavičiaus g.-Savanorių aikštės sankryžose“, – aiškino T. Smulka.

Greičio mėgėjams nepatiks

Įmonės „Eismo valdymo sistemos“ vadovas sakė, jog pradėjus veikti naujos kartos šviesoforams, eismas Panevėžyje bus saugesnis.

„Jau sakiau, kad įjungus šviesoforus Panevėžyje, eismas bus saugesnis, bet – lėtesnis. Važiuosime lėčiau. Vieniems vairuotojams, kurie važiuoja kaip priklauso, bus gerai, o lakstantieji – bus nepatenkinti“, – šypsosi T. Smulka ir tęsia:

„Šviesoforai bus taip sukoordinuoti „žalios bangos“ principu. Pravažiavus pirmą sankryžą, vairuotojas spės su žalia šviesa pravažiuoti iki paskutinės. Pavyzdžiui, atvažiuojama Vilniaus gatve nuo A. Smetonos gatvės, tai važiuoti laisvai – nesustojant – bus galima iki tilto per Nevėžio upę. Manau, kad vairuotojams „žalia banga“ – geras dalykas. Sankryžose, kur įrengti naujos kartos šviesoforai, apsaugoti kairieji posūkiai ir tikimasi, kad dvejose sankryžose, kurios įtrauktos į juoduosius sąrašus, per porą metų taps saugesnėmis. Tos sankryžos – J. Basanavičiaus g.-Vilniaus g. ir Vilniaus g.-Ramygalos g.“