PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Kovo 15 d. 10:48

Panevėžio bendruomenių rūmai ruošiami renovacijai: į darbą sugrįžo ilgametis darbuotojas

Panevėžys

RIMVYDO ANČEREVIČIAUS nuotr.

Jūsų PanevėžysŠaltinis: Etaplius.lt


168179

Panevėžio bendruomenių rūmų komandą papildė naujas narys, kuris šioje kultūros įstaigoje jau yra dirbęs ne vienerius metus. Į Bendruomenių rūmus sugrįžo Algimantas Skvereckas.

dsc-9271.jpg

Dabar Bendruomenių rūmų direktorė Sandra Myškienė turės du pavaduotojus. A. Skvereckas bus pavaduotojas bendriesiems reikalams, o Juozas Ragelis – pavaduotojas technikai ir ūkiui.

Įgavo patirties

Bendruomenių rūmų direktorės pavaduotojas bendriesiems reikalams A. Skvereckas naujienų portalui JP teigė, kad prieš vėl sugrįždamas į Bendruomenių rūmus, Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje išdirbo per 3 metus.

„Į biblioteką prieš 3 metus išėjau dirbti dėl ten prasidėjusio projekto – Vaikų bibliotekos Aukštaičių gatvėje pastato renovacijos. Pakvietė dirbti ir užbaigti pastato renovacijos projektą. Sutikau ten dirbti dar ir todėl, kad įgyčiau patirties. Juolab kad nusimato Bendruomenių rūmų pastato renovacija. Dabar yra ruošiami priešprojektiniai sprendimai – daromas investicinis projektas. Darbo daug ir reikia ruoštis būsimiems Bendruomenių rūmų renovacijos darbams“, – aiškino A. Skvereckas.

Žino rūmų statybos procesą

Pats A. Skvereckas neslepia, jog yra labai gerai susipažinęs su Bendruomenių rūmais.

„Su pertraukomis šioje įstaigoje dirbau beveik 30 metų. Kol pradėjau dirbti Bendruomenių rūmuose, dirbau tuometinėje „Ekrano“ gamykloje. Kai pradėjo statyti šiuos rūmus, reikėjo techninės priežiūros, priiminėti atliktus darbus, tiekti medžiagas, nes jų tiekimas vyko per „Ekrano“ gamyklą. Juk tuomet statomas kultūros centras priklausė įmonei“, – prisiminė A. Skvereckas, kaip buvo statomi Bendruomenės rūmai.

Ilgametis darbuotojas

Bendruomenių rūmų direktorės pavaduotojas aiškino, kad taip besidarbuodamas palaipsniui perėjo dirbti į kultūros įstaigą.

„Kai rūmai buvo pastatyti, mane pasikvietė tuometinis „Ekrano“ gamyklos direktorius Vincentas Navickas ir pasiūlė pereiti dirbti į kultūros įstaigą. Taip ir perėjau dirbti. Dirbau įvairiose pareigose, bet daugiausiai pavaduotoju. Tiesa, vienu metu buvau pakeitęs darbą – išėjau dirbti į statybų sektorių. Todėl su statybomis ir renovacijomis patirties turiu. Galima drąsiai sakyti, kad Bendruomenių rūmuose dirbu per kelias kadencijas – padirbu, išeinu ir vėl sugrįžtų“, – šypsosi vyras.

Rūmams reikia remonto

Prieš 35 metus pastatyti Panevėžio bendruomenių rūmai dar nė karto nebuvo kapitaliai remontuoti.

„Išskyrus 2019 metais, kai buvo sumontuotas ir apšiltintas pastato stogas. Todėl artėjanti pastato renovacija – pirmoji nuo pastatymo pradžios. Pati pastato konstrukcija išliks, bet keisis interjeras, inžinieriniai tinklai bus sutvarkyti. Šis pastatas buvo suprojektuotas 1977 metais, o pastatytas 1986 metais. Jį sukūrė architektas Henrikas Balčiūnas“, – pasakojo A. Skvereckas ir teigė, kad, žinodamas, kaip buvo pastatyti rūmai, savo žiniomis galės būti naudingas renovuojant pastatą.

Dalyvavo konkurse

Panevėžio bendruomenių rūmų direktorė S. Myškienė džiaugėsi, kad į darbą sugrįžo A. Skvereckas.

„Mes jo nesusigrąžinome. A. Skvereckas dalyvavo Valstybės tarnybos departamento paskelbtame konkurse ir jį laimėjo. Baigėsi projektas Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje, sudalyvavo konkurse ir buvo priimtas pavaduotoju. Pats sako, kad įgavo naujų žinių ir dabar Bendruomenių rūmuose rūpinsis investiciniais projektais.  Kaip tik dabar rengiamas Bendruomenių rūmų pastato renovacijos projektas ir A. Skverecko žinios labai pravers“, – aiškino S. Myškienė.

Bendruomenių rūmai

Kultūros rūmai suprojektuoti buvo 1977 metais ir „Ekrano“ gamyklos pastatyti 1986 metais, o po dar beveik 10 metų perduoti už skolas Panevėžio miesto savivaldybei.

Tuometis Panevėžio miesto vykdomasis komitetas 1972 metais išskyrė Kranto gatvėje tarp Elektrotechnikos gamyklos ir Parodomojo statybos tresto 2,88 ha žemės sklypą kultūros rūmų statybai. Sklype buvusias privačių ir komunalinių namų valdas nuspręsta nugriauti.

Buvo parengtas individualus tuomet dar Panevėžio kultūros rūmų projektas. Pagrindinės salės fojė langus puošia G. L. Baginskienės ir kt. autorių vitražai.

Pastato tūrinė išraiška artima postmodernizmui: naudojami laiptų, stilizuotų rustų motyvai, tūriai susmulkinti, – todėl pastatas neatrodo masyvus, jis jautriai sukomponuotas šlaite.

Naudojamos tonuoto veidrodinio stiklo vitrinos. 1986-aisiais pastatytų Panevėžio bendruomenių rūmų kosmetinis remontas jau nebeišgelbėtų.

Skaičiuojama, kad prie avarinės būklės artėjančiam pastatui atnaujinti reikėtų per 13 mln. eurų.

 

jusupnv-03-1.jpg