Panevėžio aplinkosaugininkų radinys – neteisėtai sumedžiotas elnias

Panevėžio aplinkosaugininkų radinys – neteisėtai sumedžiotas elnias
Panevėžys
AAD nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  AAD

Šeštadienį Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė asmenis, neteisėtai sumedžiojusius elnią. Vien žala laukinei gyvūnijai siekia 6700 eurų.

Prasidėjus tauriųjų elnių ir briedžių rujai Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcija (GGAI) vykdo sustiprintą medžioklės kontrolę: reguliariai organizuojami reidai medžioklės plotuose, tikrinamos transporto priemonės, žvėrių apdorojimo aikštelės, prireikus rengiamos pasalos.  
 
Kaip praneša Aplinkos apsaugos departamentas, per reidą šeštadienį Panevėžio GGAI pareigūnai Panevėžio rajone prie Gustonių girios patikrino dvi transporto priemones ir nustatė, kad medžiotojai pažeidė medžioklės taisyklių reikalavimus. Aiškinantis aplinkybes paaiškėjo, kad medžiotojai sumedžiojo antrametį tauriojo elnio patiną ir gabeno jį neįrašę į medžioklės lapą, kaip reikalaujama medžioklės taisyklėse. 
 
Už šį administracinį nusižengimą numatyta griežta bausmė. Pažeidimą padariusiems medžiotojams gresia 800–1800 eurų baudos, teisės medžioti praradimas nuo 3 iki 5 metų, privaloma skirti administracinio nusižengimo padarymo įrankių, transporto priemonių konfiskavimas. 
 
Be viso to, medžiotojams už neteisėtai sumedžiotą tauriojo elnio patiną teks atlyginti ir laukinei gyvūnijai padarytą žalą – 6702,54 Eur.
 
Panevėžio GGAI primena, kad medžiojant tykant arba sėlinant informacija apie gyvūnų, kurių medžioklė limituojama, sumedžiojimą į medžioklės lapą įrašoma prieš išgabenant gyvūną iš sumedžiojimo vietos arba prieš pradedant doroti, atsižvelgiant, kuris iš šių veiksmų pradedamas pirmas.