Biržų rajone aplinkosaugininkai nustatė asmenį, neteisėtai sumedžiojusį šerno patelę

Biržų rajone aplinkosaugininkai nustatė asmenį, neteisėtai sumedžiojusį šerno patelę
Panevėžys
Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Biržų rajone nustatė asmenį, draudžiamame medžioti sklype sumedžiojusį šerno patelę. Iš asmens paimtas visureigis, šautuvas, šerno patelė ir reikės atlyginti aplinkai padarytą žalą. Taip pat gresia bauda ir teisės medžioti praradimas nuo trejų iki penkerių metų.

Panevėžio aplinkosaugininkų sulaikytam medžiotojui neužteko medžioklės būreliui priklausančių medžioklės plotų teritorijos, kurioje leidžiama medžioti. Jis nutarė pamedžioti ūkininko žemėse, kuriose nuo 2016 m.  medžioti uždrausta. Gobšumas kainuos brangiai: iš asmens paimtas visureigis „Suzuki Grand Vitara“, kombinuotas šautuvas IZH 94, šerno patelė. Taip pat gresia bauda nuo 800 iki 1800 Eur ir, be abejo, teisės medžioti praradimas nuo trijų iki penkių metų.

Asmeniui teks atlyginti aplinkai padarytą žalą, kuri šiuo metu tikslinama pasitelkus ekspertus, bet ji gali viršyti 3800 eurų, nes, pirminiais duomenimis, šerno patelė buvo vaikinga.

„Informacijos apie šio asmens galimai neteisėtas medžiokles turėjome ir anksčiau, tad džiaugiamės rezultatyviu reidu. Praėjusią vasarą asmuo jau baustas ir už žvejybą neteisėtu būdu, kai žuvys buvo gaudomos bučiukais. Asmuo piktybiškai nesilaiko aplinkosauginių reikalavimų“, – sakė Panevėžio GGAI viršininkė Mantė Ramanauskienė.

Šiame reide dalyvavo ir AAD Imuniteto tarnybos pareigūnas.