REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2019 m. Balandžio 29 d. 15:50

Panevėžietės jogos mokytojos knygos pristatymas

Panevėžys

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


81835

Balandžio 25-os dienos pavakarę „Šaltinėlio“ bibliotekoje vykosusitikimas supanevėžiete kineziterapeute, jogos mokytoja bei tautodailininke Laimute Vološkevičiene.


Foto galerija:

5cc6ea7b0f4ef.jpg
5cc6ea7be8ca5.jpg
5cc6ea7bd1a36.jpg
5cc6ea7c96588.jpg

Viešnia pristatė savo knygą„Kelias: Iyengar joga“bei bibliotekoje eksponuojamą parodą „Tarp žemės ir dangaus“. Joje dvejomis skirtingomis technikomisatlikti paveikslai, kurių pagrindas – natūrali žemė ir ryžinius popierius.

Į jaukų vakarą rinkosi artimieji, mokiniai, bendražygiai, Panevėžio kultūros ir meno veikėjai.

Pasak L. Vološkevičienės, knygą „Kelias: Iyengar joga“ ji parengė mirus vienam žymiausių jogos mokytojų pasaulyje Shri B. K. S. Iyengarui (1918–2014 m.). Pasak L. Vološkevičienės, Iyengar joga turi nemažai pasekėjų, tačiau literatūros galima rasti tik anglų arba rusų kalbomis. Tad jos parengtas leidinys – pirmasis Lietuvoje, gimtąja kalba išsamiai pristatantis Iyengaro vardu pavadintą jogos metodą.

„Norėtųsi, kad kuo daugiau žmonių, ieškančių vidinės ramybės ir pusiausvyros, atrastų jogą – seniausią ir per amžius patikrintą visapusišką žmogaus tobulėjimo sistemą, vis labiau reikalingą šiuolaikinei skubančiai visuomenei, tiek gyvenimo kokybei, tiek ir sveikatai gerinti <...>. Vienas mano tikslų buvo įvairias jogos pozas (asanas) iliustruojančias fotografijas, kurios ir sudaro didžiąją dalį leidinio, pateikti paprastai bei suprantamai, kad jas išbandyti galėtų kiekvienas“, – savo knygą pristatė viešnia, Iyengar jogą praktikuojanti nuo 1989 metų, mokanti nuo 2001 metų.

L. Vološkevičienė atskleidė, jog vyrai retokai atidaro jogos studijos duris, tad šiuo metu bebaigianti būtent jiems skirtą knygą apie jogą.

Moteris, trisdešimt metų paskyrusi jogai, turi ir kitų pomėgių. Laimutė kartu su šeima jau kelis dešimtmečius išbando savo fizines jėgas alpinizme (kandidatė į sporto meistro vardą), yra išmaišiusi visus kalnus ir kalnynus (Tian Šanis, Everestas, Fudzijama ir kt.). O kelionėse patirti įspūdžiai lieka ne tik nuotraukose, bet sugula į jogos mokytojos akvareles, žemės paveikslus, japoniška sumi-e technika tapytus darbus.

Talentais apdovanota moteris teigė, jog visi sugebame kažką kurti, tik galbūt nedrįstame savęs išreikšti. Pasak L. Vološkevičienės būtent joga padėjo jai atrasti naujų išraiškos priemones ir kūrybinę laisvę.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA