REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2021 m. Lapkričio 10 d. 15:09

Panevėžiečiai Seimo nariai pasakė, kaip balsuos dėl prezidento veto

Panevėžys

LRS, BNS nuotr.

Jūsų PanevėžysŠaltinis: Etaplius.lt


193680

Pirmadienį Seimo Sveikatos reikalų komitetas prezidento Gitano Nausėdos veto dėl COVID-19 imuniteto neturinčių darbuotojų testavimo jų pačių lėšomis nepalaikė. Toks sprendimas komitete priimtas vieno balso persvara.

Tai – nėra politinė kova

Valdantieji telkia balsus siekdami atmesti prezidento veto dėl mokamų testų nepasiskiepijusiems darbuotojams, patvirtino Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Jos teigimu, pagrindinė priežastis atmesti veto yra siekis suvaldyti pandemiją, o ne noras laimėti politinę kovą.

„Taip, šitas klausimas yra svarbus mūsų daugumai, bet svarbus yra pandemijos valdymo klausimas, ir mes stengiamės užtikrinti, kad pakaktų balsų. Tai, jog siekiame užtikrinti, kad valdančiosios daugumos atstovai dalyvautų posėdyje, nebūtų išvykę komandiruotes, yra susiję su atsakingu požiūriu į dabartinę situaciją“, – interviu Žinių radijui sakė V. Čmilytė-Nielsen.

„Aš rytojaus balsavimą vertinu per pandemijos prizmę ir tikrai ne per kokios nors priešpriešos ar kovų, manau, kad tai visiškai antraeiliai dalykai, o pirmaeilis dalykas yra pandemijos valdymas. Tai yra priemonės, kurios užtikrintų, kad žmonės nenustoja skiepytis ir viliuosi, jog mes po kelių savaičių pamatysime kreivės pasikeitimą ir pozityvias tendencijas. Tam reikia įvairių sprendimų – tiek paskatinimo, tiek sugriežtinimų“, – kalbėjo parlamento vadovė.

Prezidentas padarė skubotą sprendimą

Naujienų portalas JP pasidomėjo, kaip rytoj ketina balsuoti panevėžiečiai Seimo nariai.

Štai Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys Bronislovas Matelis pabrėžė, kad balsuos taip, jog prezidentas atgautų autoritetą.

„Iš vakarykščio prezidento pasisakymo galima suprasti, kad G. Nausėda pats suprato, jog suklydo. Bent jau aš taip manau… Aš balsuosiu, kad veto būtų atmestas. Padėsiu prezidentui atgauti autoritetą. Jis gal nebuvo gavęs pakankamai informacijos apie situaciją, todėl paskubėjo vetuoti. Juk visas pasaulis pripažįsta skiepus, todėl ir mes turime skatinti skiepytis“, – komentavo B. Matelis.

Palaikys prezidento sprendimą

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narė Guoda Burokienė pritarė prezidento veto.

„Tai – prievartinis skiepijimas. Aš tikrai esu prieš. Yra kitų priemonių, kaip galima skatinti skiepytis. Reikia geresnės kampanijos, nes dabartinė kampanija yra gąsdinimo, o ne skatinimo. Kiekvienas žmogus turi teisę į pasirinkimą“, – teigė ji.

Tos pačios partijos narys Deividas Labanavičius antrino kolegei.

„Mūsų pozicija nesikeičia. Palaikysime prezidento sprendimą. Konstitucija garantuoja nemokamą gydymą ir sveikatos apsaugą, todėl testavimas neturi būti mokamas. Juk dirbantys piliečiai moka mokesčius, todėl turi teisę į nemokamą testavimą. Apskritai, testuotis turėtų ir tie, kurie yra pasiskiepiję, nes užsikrėtimo rizika yra visuomet, nepriklausomai ar asmuo pasiskiepijęs, ar ne. Lietuvoje skiepai nėra privalomi, nesvarbu ar tai COVID vakcina, ar kokia kita“, – tikino panevėžietis Seimo narys.

„Aš, manau, kad skiepų klausimu nebuvo aiškios komunikacijos nuo pat pradžios, todėl dauguma žmonių jau yra susidarę nuomonę, kurią pakeisti jau bus labai sunku. Vis dėlto, svarbu rodyti gerą pavyzdį, tad daugelis Seimo narių – pasiskiepiję. Dar turiu paminėti, kad to, kas mokama, žmonės stengiasi išvengti, todėl jie vengtų testuotis. Toks elgesys tikrai nepagerintų esamos susirgimų statistikos“, – pridūrė D. Labanavičius.

Grįžta iš komandiruočių

Valdantieji jau kelias dienas telkė pajėgas balsuoti dėl prezidento veto nepasiskiepijusių darbuotojų mokamiems testams: norėdami dalyvauti svarbiame balsavime, kai kurie valdančiosios koalicijos atstovai atšaukia bei trumpina komandiruotes. Žinoma, kad iš užsienio komandiruočių anksčiau grįžta užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, aplinkos ministras Simonas Gentvilas, o Seimo Žmogaus teisių komiteto vadovas Tomas Vytautas Raskevičius atšaukė komandiruotę.

Tam, kad prezidento veto būtų atmestas, valdantiesiems reikia ne mažiau kaip 71 balso. Valdančioji koalicija Seime turi 74 balsus.

jusupnv-03-1.jpg



REDAKCIJA REKOMENDUOJA