Panemunės pilyje – Gegužės 3-osios Konstitucijos minėjimo renginys

Jurbarkas
Jurbarko rajono savivaldybės nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Jurbarko rajono savivaldybė

Šiandien, gegužės 3 d., Panemunės pilyje vyko Gegužės 3-osios Konstitucijos minėjimo renginys, į kurį susirinkusius moksleivius ir rajono seniūnus sveikino rajono meras Skirmantas Mockevičius.

Pranešimą apie Gegužės 3-iosios Konstituciją ir jos iniciatorius skaitęs menotyrininkas Mindaugas Pauliukas, pasakojo apie šio istorinio įvykio reikšmę Lietuvos, kaip valstybės kūrimuisi ir išlikimui.

1791 m. gegužės 3-iąją Lietuvos ir Lenkijos valstybės paskelbė bendrą Konstituciją. Pagal ją, abiejų šalių konstituciniai teismai privalo saugoti ir stiprinti joje įtvirtintus europinius demokratijos, pagarbos teisės viršenybei ir pamatinėms žmogaus teisėms idealus.

Ši Konstitucija yra pirmoji Europoje rašytinė Konstitucija, turėjusi poveikį visai Vakarų teisinei minčiai, jos priėmimas buvo svarbus Lietuvos žingsnis Vakarų link.
 
Po paskaitos vykusios ekskursijos po parodą „Abiejų Tautų Respublikos šlovė. Vaivadijų bajorų uniforminis kostiumas“ metu, kostiumo istorikė Eglė Kukytė supažindino su to laikmečio dvariškių kostiumais.