Pamokos karo kaimynystėje

Akmenė
Roma Jonikienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Pirmoje rugsėjo pusėje grupė akmeniškių, pagal Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programą, finansuojamą Lietuvos ambasadaos, dalyvavo projekte „Kūrybiškų idėjų mugė“. Susitiko Ukrainoje, Donecko srityje, Mariupolio 52-ojoje vidurinėje mokykloje

Mariupolyje viešėjo ir dirbo Andrius Almanis (delegacijos vadovas), Rima Almanienė (ekologijos specialistė), Lorenas Vismantas (sporto specialistas), pedagogės Ružana Brasienė ir Roma Rudienė. Mieste, su kuriuo Akmenės rajonas bendradarbiauja jau kelerius metus, situacija vis dar sudėtinga – ir ekonomine, ir politine prasme. Yra daug karo pabėgėlių iš žemių, kurias okupavo Rusija.

Projekto metu vaikams, taip pat ir iš karo pabėgėlių šeimų, buvo surengta stovykla ekologinei savimonei ugdyti. Manoma, kad tokių užsiėmimų Mariuopolyje dar trūksta, taip pat jie buvo mokomasi verslumo pagrindų ir kitų dalykų (rankdarbiai, sportas ir pan.). Dienos stovykloje užsiiminėjo ir vaikai su specialiaisiais poreikiais.

Akmeniškius nustebino vaikų motyvacija ir noras visur dalyvauti ir viską pažinti. R. Brasienė sakė kelionėje prisiminusi, kaip atrodė klasės prieš  pora ar daugiau dešimtmečių Lietuvoje – tenykštėje mokykloje niekas nesistebi klasėmis, kuriose po 35 ir daugiau mokinių. Tokios klasės panašios į auditorijas, tačiau tai- moksleiviai, ne studentai, todėl be griežto muštro tenykščiai pedagogai negeba valdyti  mokinių masės.

Apie akmeniškių veiklas Mariupolyje  – Ramūno Žimanto publikacijoje trečiadienio „Vienybėje“