Paminėtas pirmosios Marijampolės sporto mokyklos 70-metis ir jaunimo sporto mokyklos 55-metis

resize_1472x924_dsc07413
Marijampolė
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Marijampolės savivaldybės administracijos inf.

Marijampolės sporto atstovai turėjo neeilinę progą švęsti. Praėjo jau 70 metų, kai buvo įkurta pirmoji Marijampolės sporto mokykla, taip pat šie metai yra 55-ieji Marijampolės jaunimo sporto mokyklos metai!

Sportas visada juda į priekį, auga nauji čempionai ir rekordininkai, tačiau besikeičiant kartoms istorija išlieka. Marijampolės kultūros centre susirinkusieji turėjo progą išgirsti istorijas apie sporto trenerius ir herojus, kurie įkvėpė naujiems darbams ir sporto pasiekimams, kurie garsino ne tik Marijampolės, bet ir Lietuvos vardą.

Gražius sporto mokyklų jubiliejus minėjusioje šventėje dalyvavo Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda,  vicemeras  Artūras Visockis,  Savivaldybės tarybos nariai, Savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis, LR Seimo narė Vaida Giraitytė-Juškevičienė,  buvę ir esami sporto mokyklų treneriai ir auklėtiniai bei kiti garbūs svečiai.

Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda sveikino susirinkusius su gražiu jubiliejumi ir pabrėžė sporto svarbą Marijampolės savivaldybėje: „Džiaugiuosi, kad turime galimybę visi būti čia ir paminėti šiuos nuostabius jubiliejus. Buvę ir esami sportininkai ir treneriai,  ilgus dešimtmečius mokę ir ugdę sportininkus, siekę aukštų rezultatų, vadovavę įstaigoms. Visi jūs vienaip ar kitaip prisidėjote, kad sportas Marijampolėje klestėtų. Sportas visuomet buvo ir bus vienas labiausiai savivaldybės ir valstybės vardą garsinančių reiškinių. Nuoširdžiai dėkoju, kad einant laikui, besikeičiant santvarkoms bei keičiantis vaikų požiūriui į sportą, kai vis daugiau jų dėmesio sulaukia kompiuteriai ir telefonai, jūs vis tiek sugebate juos vesti tuo teisingu keliu. Tai ir  parodo jūsų atsidavimą ir profesionalumą.“

Vicemeras Artūras Visockis teigė, kad šios dvi datos labai reikšmingos, nes nuo jų prasidėjo didysis sportas Marijampolėje. Jis minėjo, kad organizacijos, sportininkų ir visos bendruomenės sėkmė turi būti bendra. O šis renginys galėtų būti pradžia naujoms tradicijoms, kad visa bendruomenė galėtų ne tik sportuoti, bet ir megsti socialinį ryšį.

Visą savo gyvenimą sportui atidavę ir Marijampolės vardą sporto pasiekimais garsinę Alvydas Kirkliauskas bei Gintautas Žibūda dalijosi istorijomis apie sporto mokyklų įkūrimą, jų plėtrą ir augimą. Prisiminti sportininkai, kurie savo nuostabiais pasiekimais garsino ne tik Marijampolės, bet ir visos Lietuvos vardą. Vėliau buvo įteiktos padėkos sportui nusipelniusiems žmonėms.

Marijampolės sporto centro vadovas Karolis Bauža pasidžiaugė nuostabia švente, dėkojo buvusiems ir esamiems treneriams už jų įdėtą svarbų indelį vardan sporto Marijampolėje. Taip pat sakė besidžiaugęs, kad istorija kuriama toliau. Sporto centras kiekvienais metais auga, ir šiandien ši įstaiga gali pasiūlyti net 16 skirtingų sporto šakų, kurias lanko virš tūkstančio sportininkų, o vaikų tobulėjimu rūpinasi 46 treneriai.

Renginio metu susirinkusius džiugino „LeNos“ šiuolaikinio šokio kolektyvo pasirodymai, o vakarą užbaigė grupės MANGO koncertas.

Padėkos įteiktos Marijampolės sporto mokyklos 70-mečio ir Marijampolės jaunimo sporto mokyklos 55-mečio proga už sporto plėtrą Marijampolės savivaldybėje ir Marijampolės sporto istorijos kūrimą šiems asmenims:

Aleknavičiui Viliui;

Andriušaičiui Jonui;

Bakelytei Levai;

Balčiūnui Egidijui;

Biliūnui Zigmui;

Čižauskui Antanui;

Dabrylai Jonui;

Didžbaliui Aurimui;

Gabriui Algimantui;

Giedraičiui Andriui;

Grigui Juozui;

Grinevičiui Viktorui;

Jankevičiui Beniui;

Janulevičiui Jonui;

Jociui Justui;

Kemeraičiui Dariui;

Kemeraičiui Viktorui;

Kirkliauskui Alvydui;

Kižiui Dainiui;

Kuncaičiui Ričardui;

Lileikiui Antanui;

Martišienei Jūratei;

Matulaičiui Jonui;

Mykolaičiui Povilui;

Navakauskui Ignui;

Navickaitei Rūtai;

Nickui Edui;

Ostrovskajai Eugenijai;

Pultinevičiui Pauliui;

Sakalauskui Šarūnui;

Savickui Viliui;

Smelstoriui Žydrūnui;

Stankūnui Sauliui;

Stanuliui Žygimantui;

Statkevičiui Tautvydui;

Tamulynienei Ramutei;

Tobulevičiui Tomui;

Valinčiui Giedriui;

Vingiliui Antanui;

Žaliabarščiui Stasiui;

Žemaitei Liucijai;

Žibūdai Gintautui;

Žilinskui Kostui.