Paminėtas IAE eksploatavimo pradžios 40-metis

405749554_732540425580156_8519615530615322446_n
Visaginas
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Visagino savivaldybė

Lapkričio 24 dieną į Visagino kultūros centro „Draugystės“ salę, skubėdami vienas kitą pakalbinti, būrėsi buvę ir esami Ignalinos atominės elektrinės darbuotojai, jų artimieji, Visagino savivaldybės vadovai, tarybos nariai, garbūs svečiai ir visi, visi, neabejingi šiai prasmingai – IAE eksploatavimo pradžios 40-mečio – sukakčiai.

Tai buvo graži, padėkų, apdovanojimų, džiaugsmo, prisiminimų bei muzikinių Visagino kūrybos ir menų akademijos pedagogų ir auklėtinių pasirodymų gausi šventė. „1983 metai – tai metai, kai ėmė plakti pačios galingiausios pasaulyje atominės elektrinės širdis. Mūsų akyse gimė unikali daugiatautė bendruomenė“,- jautriais prisiminimais iškilmingą renginį pradėjo jo vedėja, Visagino kultūros centro režisierė Birutė Davidovičė. 

Susirinkusius pasveikino Europos Parlamento nario Broniaus Ropės padėjėjas Henrikas Šiaudinis, Lietuvos Respublikos Seimo nariai – Algimantas Dumbrava ir Gintautas Kindurys, ilgametis IAE darbuotojas ir buvęs direktorius Viktoras Ševaldinas, IAE generalinio direktoriaus sveikinimą perskaitė IAE Darnaus vystymosi vadovas Donatas Juodpusis, sveikinimus perdavė Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija (VATESI) ir jautrius palinkėjimus iškilmių dalyviams skyrė Visagino savivaldybės meras Erlandas Galaguz.

„Ignalinos atominė elektrinė nėra ir niekada nebuvo tik darbo vieta. Dar dirbdamas joje pats, visuomet pabrėžiau atsakomybę, atominės misijos išskirtinumą ir šio objekto ypač glaudų ryšį su mūsų miestu. Ignalinos atominė elektrinė – tai pažangos, vienybės, Jūsų nepaliaujamo darbo simbolis ir mūsų miesto širdis. Tai mūsų pradžia ir įkvėpimas dabarties bei ateities darbams. Linkiu, kad ne tik šiandien, bet ir rytoj, poryt: visuomet kalbėtume, pasakotume apie tvirtą pamatą, kurį atominė elektrinė suteikė mums, Visaginui. Linkiu, kad lygiai taip pat susitiktume ir dar po kelių metų, ir dar po kelių – kad visuomet liktume vieninga ir šio miesto ateities kartas savo darbais įkvepiančia, stipria, atomine šeima. Visiems sveikatos ir gražaus koncerto”, – sveikinimo žodžius tarė savivaldybės meras.

Iškilmingas IAE eksploatavimo pradžios 40-mečio jubiliejus įprasmintas apdovanojimų ceremonija. Meras kartu su vicemere Aleksandra Grigiene apdovanojo IAE Veteranų, Statybininkų (šiuo metu keičiančių savo statusą į „statytojų“), Pensininkų klubų narius. Padėkos įteiktos ir ilgamečiams Ignalinos atominės elektrinės darbuotojams, kurie iki šių dienų garbingai atlieka savo profesines pareigas. Taip pat padėkota ir kitiems IAE gyvavimo kelyje reikšmingiems žmonės bei tiems, kurie savo pastangomis ir didžiuliu darbu išsaugojo ateitiems kartoms perduotą jėgainės statybų istoriją ir akimirkas iš elektrinės eksploatavimo metų.

IAE gimtadienį pabaigė dainos apie gimstantį ir augantį miestą, apie statybų romantiką, kurias atliko Visagino bardai.