Paminėta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena: malda už Lietuvą ir Ukrainą, dainos ir šviesų instaliacijos Laisvei

Paminėta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena: malda už Lietuvą ir Ukrainą, dainos ir šviesų instaliacijos Laisvei
Marijampolė
Marijampolės sav. nuotr.
Reporteris Edita Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, marijampoliečiai  minėjo solidarizuodamiesi su kovojančiais Ukrainos žmonėms,  dainomis ir Lietuvos bei Ukrainos vėliavų spalvų šviesų instaliacijomis sveikindami Laisvę ir 32-ąjį Nepriklausomybės pavasarį.

Šv. arkangelo Mykolo mažojoje bazilikoje  Mišias už Lietuvą, Laisvę ir Ukrainą aukojo J. E. Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila, kviesdamas branginti savo nepriklausomybę ir laisvę, būti vieningais ir tvirtais savo darbuose bei tikėjime.  Gausiai susirinkę marijampoliečiai vienijosi maldoje už Ukrainos žmones, kovojančius prieš karinę agresiją, prašydami taikos Ukrainai  ir visma pasauliui.

Šventinis Nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtas renginys vyko Kultūros centre. Nuskambėjus Lietuvos ir Ukrainos himnams, tylos minute buvo pagerbti žuvusieji  už Laisvę. 

„Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną pasitikome suprasdami, kad laisvė, nepriklausomybė ir valstybė, karo Ukrainoje akivaizdoje, reiškia kur kas daugiau.

Tikiu, kad būdami stiprūs ir vieningi, būsime laisvi ir drąsiai kursime savo šalies ateitį. Branginkime savo laisvę, nepamirškime kokia ji svarbi kiekvienam iš mūsų, būkime dideli bei tvirti savo darbuose ir džiaukimės kiekvienu Laisvės pavasariu“,  – sveikindamas susirinkusius šventiniame renginyje, sakė savivaldybės meras Povilas Isoda.

Teatralizuotą koncertą „Mes nepamiršom…“ dovanojo marijampoliečiai jaunieji muzikos atlikėjai ir Č. Sasnausko kamerinis choras. Koncerte skambėjo dainos Lietuvai ir laisvei, mintys apie žmogaus laisvę ir jų siekius, meilę tėvynei ir žmogaus santykį su žmogumi. Skambėjo koncerto režisieriaus Zigmo Baranausko skaitomi tekstai, sceną puošė Aušrinės Dubauskienės scenografija „Sąžinė“.

Saulėtą ir pavasarišką Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną mieste plevėsavo ne tik Lietuvos trispalvės, bet  ir kovojančios Ukrainos vėliavos.

Kovo 11-osios  vakarą,  įspūdingomis Lietuvos ir Ukrainos vėliavų spalvų šviesos instaliacijomis nušvito paminklas „Kalbai ir tautai“ ir J. Basanavičiaus aikštės pastatai, Rygiškių Jono gimnazija ir Vytauto Didžiojo paminklas.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai ir solidarumui su kovojančios Ukrainos žmonėmis skirtos instaliacijos, kuriomis nušvito svarbiausi Marijampolės simboliai, sveikinantys  32-ąjį laisvės pavasarį, švietė visą naktį, visiems besigrožėjantiems jų šviesomis primenant, kad Laisvė šviečia ir turime didžiuotis, kad esame laisvi ir būti vienybėje su už laisvę kovojančiais Ukrainos žmonėmis.