PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gamta2019 m. Rugpjūčio 29 d. 10:15

Palydovinės nuotraukos parodė kur liepsnoja dar daugiau gaisrų nei Amazonėje

Pasaulis

© NASA

Reporteris RasaŠaltinis: Etaplius.lt


96690

Šokiruojančios naujosios palydovinės nuotraukos atskleidė, kad Afrikoje šiuo metu liepsnoja daugiau gaisrų, nei dėmesio centre atsidūrusiuose Amazonės miškuose.

Daugiau nei 2,5 milijonų kvadratinių kilometrų miškas liepsnoja Kongo baseine, kuris laikomas „antraisiais Žemės žaliaisiais plaučiais“.

Šiurpą keliančiuose NASA kadruose gaisrai atrodo degantys žemyno centre, nuo Gabono iki Angolos.

Per dviejų dienų laikotarpį praėjusią savaitę Angoloje degė tris kartus daugiau gaisrų nei Brazilijoje, skelbiama remiantis duomenimis iš „Weather Source“.

Statistika atskleidė, kad Angoloje liepsnojo 6902 gaisrai ir dar 3395 gaisrai kaimyninėje Demokratinėje Kongo Respublikoje, kol tuo tarpu Brazilijoje fiksuota apie 2200 gaisrų.

Kaip ir Amazonė, Afrikos miškai absorbuoja CO2 ir juose gyvena šimtai nykstančių rūšių.

Sulaukę aplinkosaugininkų spaudimo G7 lyderiai šią savaitę pasižadėjo imtis veiksmų kovojant su Amazonės liepsnomis, tačiau Afrikos gaisrai tuo metu sulaukė gerokai menkesnio dėmesio.

f45621cb.jpg

Tarptautiniai lyderiai sutarė teikti logistinę bei finansinę pagalbą, kuri leistų pažaboti liepsnas, kurios naikina didžiausius pasaulyje drėgnuosius miškus.

Kongo baseinas apima 3,3 milijonų kvadratinių kilometrų teritoriją skirtingose Afrikos šalyse, tiš kurių trečdalis Demokratinės Kongo Respublikos, o likusi – Gabone, Konge, Kamerūne ir Centrinėje Afrikoje.

Šių gaisrų negalima lyginti tarpusavyje

Vis dėlto, dauguma gaisrų, kurie matomi NASA Afrikos žemėlapyje, yra už jautrių drėgnųjų miškų zonos, teigia analitikai, ir anot jų, šių gaisrų lyginimas su Amazone negali būti toks paprastas.

„Dabartinis klausimas yra su kokiu mastu mes galime tai sulyginti“, - „News.com“ sakė Philippe Verbelen, „Greenpeace“ miškų kampanijos dalyvis, šiuo metu dirbantis ties Kongo Baseinu.

„Afrikoje gaisrai yra ganėtinai įprastas dalykas. Tai ciklo dalis, kai sausojo laikotarpio metu gyventojai padega krūmynus, o ne tankius bei drėgnus miškus.“

Angolos vyriausybė taip pat paskelbė perspėjimus, kad bet kokie lyginimai su Amazone gali vesti link dezinformacijos.

Sausojo sezono pabaigoje gaisrai buvo ganėtinai įprasti, sakė Angolos aplinkos ministerija, jie yra kontroliuojami.

„Tai vyksta kasmet šiuo metų laiku, daugybėje mūsų šalies vietovių ir šiuos gaisrus sukelia ūkininkai ruošdami žemę tolesniems darbams ir artėjant lietingajam sezonui,“ – skelbė ministerija.

Gismeteo.lt