Palūšėje vyks tradicinė šventė „Trauk stintelę 2024“

20240223_141102_897
Ignalina
Ignalinos rajono savivaldybės nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Aukštaitijoje, Palūšėje, šeštadienį vyks tradicinė žiemos šventė „Trauk stintelę 2024“.

Kaip skelbia Ignalinos rajono savivaldybė, stintų šventė vyksta ne viename Lietuvos krašte, tačiau būtent Palūšėje, Lūšių ežere, nuo seno šios vidutiniškai 10 centimetrų dydžio žuvelės iš po ledo buvo traukiamos rankiniu būdu – sukant taip vadinamą „bobą“.

„Tai statinė ant ašies su skersine kartimi, kurią sukant ir traukiamas tinklas. Medinėmis kartimis ir virvėmis į ežero gelmes per eketes panardinamas daugiau kaip 300 metrų ilgio ir apie 16 metrų pločio tinklas, jo viduryje yra didžiulis maišas, vadinamas „motnia”, į kurį ir sukrenta stintelės“, – rašoma pranešime. 

Toks tinklas su laimikiu sukant „bobą“ ištraukiamas ant ledo. Šis archajiškas, nuo senų laikų žinomas žvejybos būdas 2021 metais įtrauktas į Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą.

Kaip skelbiama, šventės metu svečiai turėsite galimybę paragauti stintos, žuvienės, vyks žūklės varžybos.

Vaikščiojant palei Ignalinos jūra vadinamą Lūšių ežero pakrantę bus galima išvysti skulptoriaus Alberto Danilevičiaus sukurtas nendrines skulptūras. Šiais metais bus pristatytas dar vienas nendrinis kūrinys – reljefinis nendrinis paveikslas, įkūnijantis Lūšių laumių legendą.

Šventės lankytojams bus siūloma sudalyvauti įvairiose rungtynėse – medinės stintos „raikyme“, slidinėjime „Trys prieš tris“, varžytuvėse „kalk cvieką“. Numatytos ir etnopramogos, veiklos vaikams.

Renginyje koncertuos folkloro ansambliai.