Palangos savivaldybė išdavė leidimą kino teatro „Naglis“ rekonstrukcijai

400687333_10225752543501470_7145050936943580068_n
Palanga
Š. Vaitkaus soc. tinkle paskelbta nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Palangos savivaldybės administracija trečiadienį išdavė leidimą kino teatro „Naglis“ rekonstrukcijos darbams. Savivaldybės teigimu, daugiau nei prieš 60 metų statytas pastatas taps regionine filmoteka.

„Įvykdžius kino teatro „Naglis“ rekonstrukciją, Palangoje turėsime dar vieną šiuolaikinę kultūros erdvę, kuri taps dar vienu dideliu ištisus metus veikiančiu traukos centru mūsų kurorte. Šio kino teatro atgimimo labai laukia visi kino mylėtojai“, – išplatintame pranešime cituojamas Palangos meras Šarūnas Vaitkus.
 
Naujasis filmotekos centras iš viso užims apie 1,4 tūkst. kv. metrų, esama kino salė, pasak savivaldybės, bus apsukta 180 laipsnių kampu.
 
„Tai leis po salės tūriu sukurti kokybišką, šviesią visuomeninę erdvę ir ją atverti į gamtą – į Rąžės upės vingį ir prie jo augančius medžius. Mažoji salė ir rezidencijos suprojektuotos buvusios katilinės vietoje“, – rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai.
 
Pirmajame pastato aukšte numatomas vestibiulis, edukacijų ir ekspozicijų erdvė, didžioji ir mažoji kino salės, kavinė. Antrajame – audiovizualinių menų kultūros centras, administracinės patalpos, rezidencijų korpusas, galerija ir didžiosios salės projektorinė.
 
Kaip teigia Palangos savivaldybė, numatoma kūrybiškai pritaikyti ir rekonstruojamo pastato prieigas. Rytinėje kino teatro pastato dalyje numatoma sukurti lauko terasą su kino ekranu, vizualiai apjungtą su naujai įrengiama kino teatro vestibiulio erdve.
 
Savivaldybė informuoja, kad kino teatro „Naglis“ pritaikymo regioninės filmotekos reikmėms architektūrinio projekto konkursą laimėjo projektas „Atgal į ateitį“, kurį parengė MB „Altitudės“ kartu su MB „Urbanistinė architektūra“ ir UAB „Inžinerinė mintis“. Rekonstrukcijos darbus tikimasi pradėti jau ateinančiais metais.
 
Regioninės filmotekos, į kurią transformuojamas kino teatras „Naglis“ Palangoje, infrastruktūros sukūrimo veiksmus inicijavo Kultūros ministerija, kartu su Lietuvos kino centru ir UAB „Lietuvos kinas“.