PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Gruodžio 19 d. 14:11

Palangos Narkotikų kontrolės komisija konstatavo – be tėvų įsitraukimo narkotikų problema neišsprendžiama

Palanga

Palangos miesto savivaldybės nuotr.

EtapliusŠaltinis: Palangos miesto savivaldybė


335296

Palangos miesto savivaldybės Narkotikų kontrolės komisijos posėdyje aptarta, kaip įgyvendintos šiems metams suplanuotos veiksmų priemonės, jų rezultatai bei ateinančių metų veiksmų planas.

Siekiant užkardyti psichotropinių medžiagų ir elektroninių cigarečių vartojimą, Palangos bendrojo ugdymo mokyklose buvo įrengti elektroninių cigarečių dūmų detektoriai, veikė vidaus ir lauko stebėjimo kameros. Šios priemonės finansuotos iš Palangos miesto savivaldybės biudžeto.

Per 2024 metų sausio–lapkričio mėnesius fiksuota 10 elektroninių cigarečių rūkymo atvejų mokyklų patalpose.

Vadovaujantis situacijų valdymo algoritmais, ugdymo įstaigos apie nustatytus psichoaktyvių medžiagų vartojimo atvejus pranešė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai, Palangos miesto policijos komisariatui bei Savivaldybės administracijai.

Miesto ugdymo įstaigose buvo atlikti aplinkos paviršių testavimai dėl narkotinių ir psichotropinių medžiagų pėdsakų. Iš viso buvo panaudoti 74 testai, 3 atvejais jie buvo teigiami. Nors šie testai nerodo tiesioginio medžiagų vartojimo fakto, jų rezultatai skatina pedagogus bei tėvus atkreipti dėmesį į problemą ir pasikalbėti su vaikais.

Palangos miesto visuomenės sveikatos biuras šiais metais vykdė įvairias priklausomybių prevencijos veiklas. Surengtos 25 paskaitos, kuriose dalyvavo 1 tūkst. 356 mokiniai, sveikatos forumas Palangos senojoje gimnazijoje, skirtas I–II klasių mokiniams, jame dalyvavo po 200 mokinių.

Vykdyti psichikos sveikatos stiprinimo užsiėmimai 6–7 klasių berniukams ir mergaitėms atskirai, juose dalyvavo 264 mokiniai.

Visos šios priemonės finansuotos iš Savivaldybės biudžeto.

Prevencines veiklas taip pat aktyviai vykdė Palangos miesto policijos komisariatas. Surengta 12 susitikimų su švietimo įstaigų administracijomis, dalyvauta 4 tėvų susirinkimuose, juose konsultuota ir teisės klausimais.

Policijos pareigūnai švietimo įstaigose skaitė 47 prevencines paskaitas nepilnamečiams, organizavo 45 susitikimus su Palangoje ir Šventojoje veikiančių parduotuvių darbuotojais dėl tabako gaminių, elektroninių cigarečių, alkoholio ir energetinių gėrimų prekybos draudimo nepilnamečiams užtikrinimo.

Pareigūnai taip pat reguliariai lankėsi Palangos jaunimo erdvėje „Be stogo“ ir organizavo 3 prevencinius susitikimus su nepilnamečiais.

Prie švietimo įstaigų ir jaunimo susibūrimo vietose buvo organizuota 14 tikslinių prevencinių priemonių teisės pažeidimams atskleisti ir užkardyti, o kiekvieną pamainą vykdytas patruliavimas švietimo įstaigų prieigose ir jaunimo susibūrimo vietose.

Apibendrinant bei aptariant šiems metams numatytų veiksmų planą, pastarajame Narkotikų kontrolės komisijos posėdyje, be kita ko, akcentuota, kad išvardytos įgyvendintos priemonės yra veiksmingos, tačiau jos neduos pageidaujamų rezultatų, jei šiame procese aktyviai nedalyvaus ugdymo įstaigų auklėtinių tėvai.

Pasak visuomenės sveikatos biuro vadovės Mildos Gedvilienės, pokalbiai su mokiniais ir jų tėvais yra itin veiksmingos prevencinės priemonės, ir tokius pokalbius reikia pradėti jau nuo ankstyvaus amžiaus. Itin aktuali problema – vyresniųjų klasių mokinių tėvų dažnai nepasiekia mokyklų siunčiama informacija – tėvų susirinkimuose dalyvauja vos 20–30 proc. tėvų, o elektroninių dienynų informaciją perskaito tik maža jų dalis.

Vaiko teisių apsaugos tarnybos atstovė Ilona Lingytė atkreipė dėmesį ir į dalies tėvų netinkamą požiūrį tais atvejais, kai jau užfiksuotas galimai psichotropinių medžiagų vartojimas. Kai kurie tėvai mano, jog tuo atveju, jei vaikas pastebimas elektroninę cigaretę rūkantis mokyklos teritorijoje, vaikų rūkymo problemą neva turi spręsti mokykla, o šeimos dalyvavimas neva nėra būtinas.

Posėdžio dalyviai itin akcentavo tėvų įtraukimo į prevencinius veiksmus, siekiant užkardyti psichoaktyvių medžiagų vartojimą tarp paauglių ir jaunimo, svarbą.

Palangos miesto savivaldybės Narkotikų kontrolės komisija, įgyvendindama valstybės narkotikų kontrolės ir prevencijos politiką, ir toliau koordinuos veiksmus mažinant psichoaktyvių medžiagų vartojimą savivaldybės teritorijoje.

Aptartas ir prevencijos priemonių plano 2025-iems metams projektas. Be kasmet vykdomų ir pasiteisinusių priemonių, nutarta, kad švietimo įstaigos, teikdamos mokinių saviraiškos, prevencijos ir neformaliojo ugdymo programas finansavimui gauti, didesnį dėmesį skirs būtent prevencinėms programoms.

Palangos savivaldybės administracija, Policijos komisariatas bei ugdymo įstaigos ir toliau stebės mokyklų aplinką, mokinių elgesį, įtartinų asmenų ar automobilių pasirodymą prie švietimo įstaigų, taip pat bus stebimos ir kitos jaunimo pamėgtos susibūrimo vietos.

Vykdant prevencines priemones, bus akcentuojamas ir tėvų įtraukimas.

#PALANGA#POLICIJA#NARKOTIKAI#PROBLEMA#TĖVAI
#PREVENCIJA#KONTROLĖ#KOMISIJA