REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2018 m. Vasario 27 d. 16:05

Palangiškiai vis dar pakliūva į telefoninių sukčių pinkles

Klaipėda

Redakcijos archyvo nuotr.

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


30235

Vasario 26 d. Palangoje gyvenančiai senolei (84 m.) į laidinį telefoną paskambino vyriškis, kuris prisistatė Klaipėdos miesto policijoje dirbančiu policininku Dovydu Venckumi ir pranešė, kad moteris gavo pensiją netikrais eurais, ir esą reikia juos patikrinti. Atėjusiam vyriškiui moteris padavė turėtus 295 eurus. Tą pačią dieną iš kitos palangiškės (85 m.) tokiu pat būdu sukčiai išviliojo 500 eurų.

Tokiems sukčiavimams būdinga tai, kad dar bekalbant telefonu arba iš karto po skambučio sukčiautojo bendrininkas atvyksta į namus paimti pinigų. Netikėtumo faktorius, senyvo amžiaus žmonių psichologijos išmanymas sukčiams vis dar padeda nusikalstamai praturtėti.

Todėl policija dar kartą prašo gyventojus visada išlikti budrius, neskubėti, neprarasti drąsos atsisakyti vykdyti prašymų, išlaikyti ramybę. Geriau kritiškai vertinti kiekvieną nepažįstamojo skambutį, nei nukentėti.

Sulaukę įtartino skambučio atsiminkite:

1. Pareigūnai kratų atlikimo nederina telefonu, apie tai nepraneša iš anksto.

2. Pareigūnai jokių pinigų patikrinimų namuose ar banko sąskaitose neatlieka ir šių veiksmų atlikimo nederina telefonu.

3. Jei įtariama, kad asmuo atsiskaitė netikrais pinigais, įvykis iš karto fiksuojamas parduotuvėje, atvyksta policijos pareigūnai, o kiti proceso veiksmai atliekami policijos įstaigoje.

4. Įvykus eismo įvykiui ar padarius nusikaltimą, policija niekada nesprendžia iškilusių piniginių problemų tarp nukentėjusiojo ar pažeidėjo (įtariamojo).

5. Neskubėkite vykdyti skambinusiojo prašymų, atsisakykite paklusti jų komandoms.

6. Neperduokite pinigų ir neperveskite pinigų į nurodytas banko sąskaitas.

7. Neįsileiskite nepažįstamų žmonių į namus, ypač būdami vieni namuose.

8. Reikalaukite, kad atvykę pareigūnai parodytų tarnybinį pažymėjimą.

Pasirūpinkite savo artimaisiais. Kalbėkite su savo vaikais, tėvais, seneliais ar senyvo amžiaus vienišais kaimynais. Paaiškinkite jiems, kokių turi imtis veiksmų, kai skambina ar į duris beldžiasi nepažįstamas asmuo. Būkite budrūs ir nepasiduokite apgaulei. Jeigu kyla nors mažiausias įtarimas, kad skambina ar prašo įsileisti sukčius, nedelsdami skambinkite į policiją bendruoju pagalbos numeriu 112.

Palangos miesto savivaldybės informacija



REDAKCIJA REKOMENDUOJA