PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Balandžio 30 d. 14:04

Paksų šeimos drama ramiai baigėsi ne tik buvusiam prezidentui, bet ir jo žmonai

Vilnius

Rolandas Paksas ir Laima Paksienė savivaldybių tarybų rinkimuose. © Akvilė Petraitytė

Reporteris MargaritaŠaltinis: Etaplius.lt


128401

Buvęs europarlamentaras, per apkaltą nušalintas prezidentas Rolandas Paksas pastarosiomis dienomis vėl pateko į žiniasklaidos ir visuomenės dėmesio centrą: pirmąkart – dėl išteisinamojo nuosprendžio politinės korupcijos byloje, antrąkart – dėl politiko namuose kilusios buitinės dramos.

Balandžio 18-oji R. Paksui nebuvo itin linksma diena – vos prieš kelias dienas sulaukęs išteisinamojo nuosprendžio, politikas sužibėjo kaip buitinio konflikto dalyvis. Būtent tą dieną į R. Pakso namus atvyko policijos pareigūnai, iškviesti Laimos Paksienės.

„Buvo gautas pranešimas žmonos, kad neblaivus vyras triukšmauja ir mušasi, nuvykus, kad fizinis skausmas būtų sukeltas, nenustatyta, vyras išvežtas į ligoninę dėl sveikatos būklės, žmona atsisakė medikų pagalbos“, – naujienų agentūrai BNS apie šį įvykį sakė Policijos departamento komunikacijos atstovas Ramūnas Matonis.

Tačiau neva smurtavęs R. Paksas iškeliavo ne į areštinę, bet buvo išvežtas į ligoninę. Ar buvęs prezidentas išties buvo neblaivus, netikrinta dėl jo sveikatos būklės.

Galiausiai paaiškėjo, kad politikas nemalonumų su teisėsauga išvengė – ikiteisminis tyrimas dėl smurto R. Pakso atžvilgiu nebuvo pradėtas.

„Dėl minėto atvejo buvo priimtas nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą, kadangi nebuvo nustatytas smurtas artimoje aplinkoje“, – priežastį, dėl kurios nepradėtas ikiteisminis tyrimas, Alfa.lt pranešė Vilniaus AVPK Komunikacijos poskyrio vedėja.

Nemalonaus dėmesio išvengė ir L. Paksienė

Tokia įvykių eiga bent jau teoriškai turėjo nemaloniai atsiliepti pačiai L. Paksienei, nušalintojo prezidento žmonai. Jei sutuoktinė būtų pateikusi prašymą pradėti ikiteisminį tyrimą, o galiausiai būtų paaiškėję, kad jokio smurto šeimoje nebuvo, L. Paksienei grėstų baudžiamoji atsakomybė už melagingą pranešimą.

Tačiau nerašius pareiškimo policijai L. Paksienei vis tiek grėsė administracinė atsakomybė už nereikalingą pareigūnų iškvietimą. Pagal Administracinių nusižengimų kodekso 493 straipsnį Bendrojo pagalbos centro darbo trukdymas, žinant, kad pagalba nereikalinga, užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 90 iki 200 eurų, o priešgaisrinės apsaugos, policijos, greitosios medicinos pagalbos ir kitų specialiųjų tarnybų iškvietimas, žinant, kad pagalba nereikalinga, užtraukia baudą nuo 200 iki net 2 tūkst. eurų.

Nors, Policijos departamento atstovo teigimu, policija iškviesta dėl smurtaujančio sutuoktinio, o pats smurtas, anot Vilniaus AVPK atstovės, nenustatytas, baudos už nereikalingą policijos iškvietimą L. Paksienė negaus.

„Nebuvo svarstytas tas klausimas, šiaip pagalba buvo reikalinga – pareigūnai iš esmės atliko savo darbą, padėję žmogui, dėl sveikatos negalėjo patikrinti blaivumo“, – sakė J. Samorokovskaja.

Anot Vilniaus AVPK atstovės, iškvietimų dėl smurto artimoje aplinkoje policija sulaukia nemažai, jei nėra pradedamas ikiteisminis tyrimas, tai dar nereiškia, jog bus konstatuotas melagingas ar nereikalingas iškvietimas.

Anot keleto su Alfa.lt bendravusių policijos darbuotojų, tokia situacija teisėsaugoje kartojasi gan dažnai ir yra sena kaip pasaulis, tačiau taip elgiamasi dėl žmogiškų sumetimų – smurtą artimoje aplinkoje patiriantys asmenys, iškvietę policiją, dažnai patiria didelį stresą ir negali blaiviai mąstyti, jiems sunku prisiversti pateikti kaltinimus artimam žmogui. Jei tokių asmenų atžvilgiu policija pradėtų skirti baudas ar įspėjimus už nereikalingą iškvietimą, nors tai teoriškai ir galima daryti, smurtą artimoje aplinkoje patiriantys asmenys tiesiog pradėtų bijoti kreiptis į policiją, dėl to daug smurto atvejų liktų tiesiog neišaiškinti. Susiklostytų paradoksali situacija – policijai atliekant savo darbą smurto aukos bijotų gresiančios atsakomybės dėl nereikalingo iškvietimo, o smurtautojai dėl to jaustųsi laisvesni.

Alfa.lt

alfalt-logo-skaidrus.png