Pakruojyje neliks P. Cvirkos, L. Giros ir V. Montvilos gatvių: nuspręsta keisti pavadinimus

Ekrano kopija 2024-01-18 141405
Pakruojis
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Pakruojo mieste nuspręsta keisti sovietinę ideologiją menančių P. Cvirkos, L. Giros ir V. Montvilos gatvių pavadimus, pranešė Pakruojo rajono savivaldybė.

Praėjusių metų gegužės 1 dieną įsigaliojo Lietuvos Respublikos draudimo propaguoti totalitarinius, autoritarinius režimus ir jų ideologijas įstatymas, kuriuo vadovaudamosi savivaldybės turėjo pateikti sąrašus objektų, kuriuos šis įstatymas liečia. Gruodžio 12 d. Pakruojo rajono savivaldybės administracija gavo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro raštą dėl Pakruojo miesto P. Cvirkos, L. Giros ir V. Montvilos gatvių pavadinimų pašalinimo. Savivaldybei nurodyta sprendimus įgyvendinti iki 2024 m. vasario 11 dienos.

Susiklosčiusią situaciją aptarusi Pakruojo rajono savivaldybės Atminimo ir istorinių datų įamžinimo komisija vienbalsiai pritarė siūlymui teikti kreipimąsi Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui dėl sprendimo įgyvendinimo termino pratęsimo, nes klausimą būtina aptarti su minėtų gatvių gyventojais.  

Į susirinkimą atvykę gyventojai, Pakruojo rajono savivaldybės tarybos nariai Gediminas Grybė ir Audrius Kazlauskas išsakė savo poziciją. Gyventojai kėlė klausimus dėl keitimo eigos ir galimų išlaidų kompensavimo keičiantis adresams. Patikinta, kad, remiantis įstatymu, išlaidos bus kompensuojamos. Poziciją išsakė ir Pakruojo J. Pakalnio menų mokyklos, įsikūrusios L. Giros gatvėje (kaip ir dar 14 kitų įstaigų), direktorė N. Pupinienė. Ji akcentavo, kad adreso keitimo procedūros nėra sudėtingos, tereikia susitarti dėl naujų pavadinimų.

Meras prašė gyventojų aktyviai teikti siūlymus ir padėti savivaldybei įgyvendinti įstatymo nuostatas.  Po diskusijų sutarta, kad gatvių pavadinimai bus keičiami.

Artimiausiu metu, atsižvelgiant į gyventojų iškeltus klausimus, bus parengtos atmintinės su aiškiai išdėstyta būsimo proceso eiga, būtinomis atlikti procedūromis ir informacija apie patirtų išlaidų kompensavimą. Gyventojams prašant, Pakruojo rajono savivaldybė taip pat dar kartą kreipsis į į Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centrą su klausimu ar gatvių pavadinimų keitimas yra prievolė, jei gyventojai su tuo nesutinka.

Naujus, pačių gatvės gyventojų balsų dauguma išrinktus gatvių pavadinimus dar turės patvirtinti Savivaldybės taryba