Pakruojo rajone pričiuptas baltarusiškų rūkalų „verslininkas“ iš sostinės

634_608ea7ca949c4fd7a01985a23520306d
Pakruojis
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  VSAT informacija

Pasieniečiai persekiojo ir galop sulaikė reikalavimą sustoti ignoravusį vilnietį. Jo automobilio priekaboje įrengtoje slėptuvėje rasta 4 000 pakelių cigarečių „Nz Gold“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Ketvirtadienio vidurdienį išankstinės informacijos turėję VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Šiaulių užkardos pareigūnai kelyje Šiauliai–Pakruojis ties Poškiečių kaimu (Pakruojo r.) patikrinti stabdė automobilį „Opel Vivaro“ su priekaba „Tiki Treiler“. Tačiau automobilio su lietuviškais valstybinio numerio ženklais vairuotojas aiškiai išreikštam teisėtam pasieniečių reikalavimui nepakluso.

Pakruojo rajone ties Užubelių kaimu pasieniečiams savo automobiliu pavyko blokuoti persekiojamąjį automobilį „Opel Vivaro“ su priekaba. Pabėgti vairuotojas nespėjo – VSAT pareigūnai jį sučiupo automobilyje. Paaiškėjo, kad jiems nepakluso 36-erių vilnietis.

Sulaikytąjį ir jo automobilį su priekaba nuodugniai patikrinti pasieniečiai pristatė į Šiaulių pasienio užkardą. Apžiūrint priekabą, atsukus varžtus ir atkėlus jos dugną, buvo rasta 4 000 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su baltarusiškomis banderolėmis.

VSAT Pagėgių pasienio rinktinėje dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas, kurį organizuoja ir jam vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.

Už minėtą nusikalstamą veiką įstatyme numatyta bauda arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.