Pakruojo rajone paminėta žydų genocido diena

ti
Pakruojis
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Pakruojo rajono savivaldybės inf.

Istorija ir atmintis visada išliks gyva. Tokia mintimi prasidėjo šio penktadienio rytas, kada Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Margis, vicemerai Virginijus Kacilevičius ir Simona Lipskytė, administracijos direktorius Mindaugas Veliulis, mero patarėjas Linas Katilius, kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Renata Budrienė, Pakruojo seniūnas Svajūnas Miknevičius kartu su Pakruojo „Žemynos“ progimnazijos mokiniais susitiko prisiminti ir pagerbti žuvusiųjų žydų genocido metu Morkakalnyje.

Progimnazijos mokiniai susitikimą pradėjo istorijos faktais apie holokaustą ir vykusį žydų tautos naikinimą. Meras S. Margis savo kalboje džiaugėsi, jog mokiniai neužmiršta ir įprasmina šią dieną. Nors tais laikais jų nebuvo gimusių ir, tikriausiai, jiems sunku įsivaizduoti vykusius žiaurumus, tačiau džiugu, jog mokiniai supranta šio minėjimo svarbą ir prasmę.

Minėjimo metu mokiniai ir savivaldybės vadovai uždegė atminimo žvakutes ir pagal žydų tradiciją šalia paminklo padėjo po akmenuką.

Lietuvos žydų genocido atminimo diena minime rugsėjo 23 d.