PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2019 m. Spalio 11 d. 20:36

Pajuodę paakiai – ne tik išvaizdos problema

Vilnius

Senivpetro nuotr.

Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt


102610

Tamsūs paakiai – daugeliui gerai žinoma problema, kuri ypač paaštrėja šaltuoju metų laiku, kai yra dideli temperatūrų skirtumai. Visiškai panaikinti šio simptomo neįmanoma, tačiau pasirūpinti, kad oda taptų skaistesnė, o paakiai šviesesni, gali kiekvienas.

Kalta ne vien genetika

Nors sakoma, kad giliai įsodintos akys ir tamsūs ratilai po jomis būdingi stiprios valios ir geležinio charakterio žmonėms, vargiai ar rastume moterį, kuri tuo džiaugtųsi. Anaiptol, tai viena dažniausių problemų, dėl kurios kreipiamasi į grožio specialistus.

Švelni paakių oda yra pirmasis amžiaus rodiklis, būtent joje pirmiausia matomi senėjimo požymiai. Paakiai – jautriausia odos dalis, nes čia odos epidermis yra plonesnis nei viso veido, kraujagyslės, kuriomis cirkuliuoja kraujas ir limfa, glūdi pačiame paviršiuje, jungiamasis audinys panašus į voratinklį, o raumenų beveik nėra. Tad pakitimai šiose zonose atsispindi labai anksti ir ryškiai.

„Vienintelis būdas išlaikyti elastingą, skaisčią bei kuo mažiau raukšlelių turinčią odą paakiuose – skrupulinga jos priežiūra, tinkamas maistas ir dienotvarkė“, – sako grožio specialistė, kosmetologė Giedrė Bureikienė.

Išskirtinė odos struktūra paakių zonoje nėra vienintelė priežastis, kodėl jie tamsėja. Anot kosmetologės, moterys neretai sako, kad jų tamsūs paakiai yra nuolatiniai gyvenimo palydovai nuo pat vaikystės. Paakiai gali būti linkę tamsėti dėl akiduobės struktūros, kai esant plonai odai lengvai persišviečia tamsios spalvos esančios kraujagyslės ir raumenys. Su amžiumi ši problema tik dar labiau ryškėja. Nors šios problemos gali būti paveldimos genetiškai, tačiau kur kas dažniau jos įgyjamos gyvenimo eigoje.

Patamsėję paakiai gali būti požymis, jog trūksta deguonies, tarkim, po bemiegės nakties ar po pernelyg ilgos draugystės su alkoholiu. Tokiu būdu jūsų organizmas siunčia signalą, kad jis yra nualintas arba kad artinasi liga. Tai gali rodyti inkstų sutrikimus, problemas žarnyne esant alerginėms reakcijoms. Šie požymiai gali atsirasti esant maisto, ypač gliuteno, netoleravimui, sergant mažakraujyste. Skylant hemoglobinui, paakiai ne tik tamsėja, bet ir gali įgyti žalsvą ar melsvą atspalvį.

Ši problema jus gali varginti, jeigu nereguliariai bei netinkamai maitinatės – greitas, sūrus maistas, pusfabrikačiai ir pan. Įtakos paakiams turi sezono kaita – daugiau nei 80 proc. moterų tamsiais paakiais skundžiasi žiemos periodu, apie 40 proc. moterų – vasarą. Gyvenimo kupinas stresas bei įtampa taip pat nulemia paakių būklę.

Paakiams – ypatinga priežiūra

Nors priemonių, skirtų tamsių paakių problemai spręsti, anot specialistės, yra išties daug, pirmiausia vertėtų peržvelgti savo mitybos įpročius ir dienotvarkę. Patinimai, paburkimai, maišeliai po akimis liudija apie netinkamą gyvenimo būdą. „Rūpintis savimi pradėkite nuo paprastų dalykų“, – pataria kosmetologė.

Galbūt neįtikėtinai skamba, bet miegant žmogus jaunėja. Naktį odos ląstelės atsinaujina, atsipalaiduoja mimikos raumenys, oda išsilygina, stangrėja, todėl maksimaliai sugeria visas grožio priemonių medžiagas.

„Nešykštėkite ir miegui skirkite pakankami laiko“, – sako specialistė. Jeigu žinote, kad šiąnakt miegui negalėsite skirti tiek laiko, kiek įprastai, miegokite ant aukštesnės pagalvės. Taip išvengsite skysčių kaupimosi ties paakiais. Stenkitės miegoti, gulėdami ant nugaros, nes tuomet skysčiai nesubėgs į veidą ir nesikaups paakiuose. Atsikėlusios, nepaisant to, kuo buvote patepusios paakių odą, pirmiausia paakius švelniai nuplaukite šiltu vandeniu, paskui šaltu. Taip suaktyvinsite kraujotaką.

Rūpindamiesi paakių oda, ypatingą dėmesį skirkite mitybai. Į racioną įtraukite daugiau geležies turinčių produktų: paukštienos, šviežių vaisių ir daržovių, džiovintų vaisių, pupelių. Valgykite daugiau maisto produktų, turinčių vitamino C: citrusinių vaisių, pomidorų, brokolių, špinatų.

Vitaminas C skatina kalogeno, suteikiančio odai elastingumo, gamybą. Dažniau valgykite bananų, nes juose gausu kalio, kuris sumažins skysčių kaupimąsi, kartu išvengsite ir patinimo. Vartokite mažiau druskos, kuri skatina skysčių kaupimąsi. Gerkite daugiau vandens ir drėkinkite organizmą iš vidaus.

Matomo poveikio vargu ar sulauksite

Pirmosios raukšlės, anot grožio specialistės, išryškėja apyakių srityje, tad pradėti rūpintis paakių oda reikėtų nuo 25 metų. Pirmiausia griebtis reikėtų natūralių, visiems gerai pažįstamų ir lengvai prieinamų priemonių. Sakysite – tai pigu, tačiau, anot kosmetologės, išties efektyvu.

Ypač švariai nusivalykite makiažą, prieš einant miegoti: nuo prakaito ir dulkių praskydę šešėliai ir aptrupėjęs blakstienas storinantis ir tankinantis tušas – jautrios paakių odos priešai. Ir tik tuomet pasiruoštomis priemonėmis palepinkite savo odą.

Tikriausiai ne tik žinote, bet ir esate išbandę veido kaukę su medumi, kuris puikiai tinka ir paakių odai. Prieš eidamos miegoti, užtepkite ploną sluoksnį medaus po akimis ir leiskite jam įsigerti. Ryte paakiai bus šviesesni.

Odai šviesinti nepriekaištingai tinka ir agurkas, kuris nuo seno naudojamas grožio procedūrose. Agurką atšaldykite, supjaustykite griežinėliais, uždėkite ir palaikykite 10–15 min. Agurkas geba ne tik šviesinti odą, bet ir sutraukti kraujagysles, lėtinti uždegiminius procesus. Norėdamos sumažinti patinimą bei pašviesinti paakių odą, naudokite riekutėmis supjaustytą bulvę.

Puikiai odą pašviesinsite, panaudoję citriną. Išspauskite sultis, atšaldykite, vatos gumulėlius pamirkykite ir dėkite paakių srityse. Nuėmę po 10–15 min., švelniai nuplaukite paakių zonas šiltu vandeniu.

Ypač tamsiems paakiams tinka migdolų bei kokosų aliejai. Tereikia aliejumi patepti paakius, prieš einant miegoti, palaukti, kol susigers, o ryte užtenka nusiprausti veidą, kaip esate įpratę. Rezultatą pastebėsite iš karto – paakių oda bus atsigavusi ir šviesesnė.

Kai kankina pajuodę paakiai, tinka juodosios bei žaliosios arbatos panaudoti pakeliai. Atvėsinkite juos, o geriausia – atšaldykite šaldytuve ir penkiolikai minučių uždėkite ant paakių odos. Arbatoje esantis kofeinas sutrauks kraujagysles, išnyks papilkėjimas, dings patinimas.

Išmėginkite pasukas. Į jas įberkite ciberžolės, išmaišykite, pavilgykite vatos gumulėlius ir dėkite ant paakių zonos. Pasukos sutraukia kraujagysles, ciberžolė sumažina uždegimą, tad kartu panaikina patinimą ir padeda atsikratyti tamsių paakių.

Jeigu visgi labiau pasitikite kosmetika, o ne natūraliomis priemonėmis, paakių kremus naudokite tinkamus jūsų amžiui. Per anksti tepant paakius odos serumu, maitinamuoju kremu ar kremu nuo raukšlių, vyresniame amžiuje šios priemonės neturės jokio efektyvaus poveikio. Ir priešingai – jeigu būdamos brandaus amžiaus tepate paakius kremais, tinkamais dvidešimtmetėms, matomo poveikio vargu ar sulauksite.